Верховна Рада прийняла закон про ринок "зеленої" енергетики

26 квiтня 00:35

Законопроект підтримали понад 250 депутатів.

 

Верховна Рада України у четвер, 25 квітня, прийняла у другому читанні й у цілому закон про забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Його підтримав 251 народний депутат.

Законопроект № 8449-д передбачає поетапне запровадження аукціонів з розподілу квот держпідтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії протягом 2020-2023 років. Для об'єктів альтернативної енергетики, введених в експлуатацію до 1 січня 2020 року, автори законопроекту пропонують зберегти діючу систему підтримки "зеленого тарифу", що діятиме до 2030 року.

"Перевагою нової системи підтримки перед інаявною системою "зелених" тарифів є більш тривалий термін підтримки (20 років з дати введення об'єкта ВДЕ в експлуатацію), гарантований викуп у виробників усього обсягу відпущеної електричної енергії за ціною, що буде визначена за результатами аукціону (аукціонна ціна)", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Автори проекту зазначають, що аналогічні системи підтримки ВДЕ діють у державах ЄС і призвели до зростання ринку "зеленої" енергетики, а також зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.

"Ключовою ідеєю і філософією цього законопроекту є перехід від моделі "зеленого" тарифу... до моделі проведення аукціонів. Я ще раз хочу сказати, що з 1 січня 2020 року всі йдуть на аукціон. Ті, що сонце більше 1 мвт, і 3 мегавати – вітер, йдуть на аукціон. "Зелений" тариф ми зменшуємо на 25%, плюс 2,5% за кожний рік протягом наступних років", - заявила перший заступник голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський.

У грудні минулого року депутати підтримали законопроокт 8449-д у першому читанні.

Детальніше про майбутнє альтернативных джерел енергетики в Україні читайте у статті Тимура Чмерука "Тренди альтернативної енергетики України: від занепаду до прогресу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".