В Україні в найближчому майбутньому розгорнеться конкурентна гонка за трудовий ресурс

11 лютого 08:56

У Україні в найближчому майбутньому розгорнеться конкурентна гонка за трудовий ресурс. Про це в статті для «Дзеркала тижня.Україна» пише перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

 

«Колись в Україні дійсно не існувало проблеми трудових ресурсів. Показуючи високі темпи зростання ВВП в 2000-х роках, наша економіка спиралася на сформований за час кризи ресурс тимчасово незайнятого або недостатньо зайнятого населення. Однак у 2010-х роках, у світле економічне майбутнє яке я вірю, цього резерву вже немає. Наші промисловці і підприємці вміють швидко будувати сучасні та ефективні заводи, виготовляти комп'ютерну техніку та сучасні будівельні матеріали. Однак вирішувати проблему відсутньої робочої сили український бізнес приречений еволюційним шляхом, як він робив це в 2007-2008 роках. А саме - нескінченно підвищуючи оплату праці як робочих професій, так і інженерно-технічних працівників. Таким чином, у найближчому майбутньому знову розгорнеться безглузда конкурентна гонка за той обмежений трудовий ресурс, який залишився в країні», - пише він.

Заступник міністра вважає, що в результаті цього вартість українських товарів стане неконкурентно високою по відношенню не тільки до китайських, але й до європейських аналогів. Чиновник підкреслює, що якщо не запустити програми з наповнення України робочою силою, то через кілька років її нестача перетвориться в гамівну сорочку економічного зростання. «У 2011 році однією з програмних завдань уряду став запуск масового будівництва в Україну. Проте варто тільки галузі піднятися до рівня 2008 року, і нам не вистачатиме вже 800-900 тисяч лише для неї», - вказує він. За словами Надраги, реалізація подальших економічних реформ обіцяє підтримати і навіть прискорити темпи економічного зростання України на наступні шість-сім років. «Досить консервативні розрахунки, що проводяться нашим міністерством, вказують на нову для нас проблему - це нестача робочої сили в розмірі 1,5-2 мільйона людей», - підкреслює він. Докладніше читайте в матеріалі «Трудова міграція: виклики для України» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».