В Україні кардинальних змін економічного зростання не відбулося - експерт

11 сiчня 16:00

Для такої ситуації є ряд досить простих пояснень.

 

Незважаючи на те, що в 2019 році зростання ВВП дещо прискорилося і буде вище прогнозованого уряду, якихось кардинальних змін у факторах економічного зростання не відбулося. Тому радіти прискоренню темпів зростання української економіки ще рано, пише д. е. н., професор, член Ради НБУ, заступник виконавчого директора Ради директорів МВФ від України у 2013-2017 роках Олександр Петрик у своєму матеріалі для DT.UA.

За словами автора, це пов'язано із кількома причинами - і, зокрема, з тим, що з наявністю базових драйверів зростання економіки, іноземними інвестиціями та створенням нових робочих місць, в Україні є великі проблеми.

"Приплив прямих іноземних інвестицій в українську економіку за підсумками 2019 року становитиме менш як 2% ВВП, а їх рівень на душу населення є одним із найнижчих порівняно з іншими економіками. Цього недостатньо для економічного зростання на рівні 5–7% на рік, яких прагне уряд", - пише він.

До того ж основними галузями, які забезпечили збільшення ВВП в Україні стали будівництво, роздрібна торгівля та сільське господарство. Тоді як локомотив економіки, промисловість, за минулий рік продемонструвала падіння. Таким чином, робить висновок автор, про стійке економічне зростання в Україні говорити ще дуже рано.

Детальніше про основні економічні проблеми і здобутки України у 2019 році читайте у матеріалі Олександра Петрика "Зростає, але не розвивається".