Усе по 25? Гривня продовжує зміцнюватися

Автор : Максим Пархоменко
13 березня 11:07

 

На валютному ринку березневе потепління. Сприяє цьому сезонність у вигляді зниження обсягів закупівлі імпортного палива на зовнішніх ринках і падіння завдяки цьому попиту на валютну ліквідність. Активізація аграріїв також збільшуватиме приплив долара в нашу економіку.

На даний момент курс гривні протягом останніх двох місяців зміцнився до позначки в 26 гривень за долар і може спробувати її подолати. Які фактори можуть цьому сприяти?

Важливо розуміти, що цей рік знаковий для нашої валюти - вже в березні гривня торгується в позитивній зоні щодо цін початку поточного року. Таку ситуацію можна було спостерігати в минулих роках, але ближче до літа. Важливо розуміти, що гривня зміцнюється не на підставі зростання валютної виручки експортерів або цін наших товарів, які вони продають. Ці учасники не заводять її зворотно в Україну в повному обсязі, що не чинить істотного впливу на ринок.

За останній місяць на стан валютного ринку суттєво вплинули нерезиденти, які активно купують гривню на міжбанку. Після декількох раундів підвищення процентної ставки НБУ до рекордних 17%, українські держоблігації розлітаються як гарячі пиріжки.

Наша країна ще з минулого року активно, нарівні із Сербією і Казахстаном, намагається включити свої місцеві облігації до обігу в мережах крупних клірингових будинків - Goldman Sachs Group Inc, UniCredit SpA. Інвестори, зголоднілі за двозначною прибутковостю, готові включати такі нішеві активи у свої портфелі. Навіть під час падіння фондових індексів цей клас активів дозволяє отримувати максимально високу прибутковість порівняно з іншими активами і секторами.

Міжнародні інвестори включають у свій портфель інструменти, номіновані у гривні. А Україна, відповідно, відчуває приплив ліквідності на валютний ринок. Розширення доступу до наших активів дозволить включити їх у боргові індекси, що призведе до зростання активів і відповідно попиту на гривню на найближчий період. Не даремно раніше заступник міністра фінансів України Юрій Буца назвав 2018 рік - роком українських облігацій. Безумовно, зростання ставок буде тільки збільшувати апетити зовнішніх інвесторів, адже з їх збільшенням збільшується і зростання доходів за облігаціями. Виходячи з цього найближчим часом цілком реально побачити падіння цін на долар у наших обмінниках. Цілком імовірно, що вже до кінця місяця гривня торгуватиметься біля позначки 25.80.