Уряд має прийняти рішення про пріоритет українського вугілля – експерт

06 грудня 14:17

 

Після запровадження воєнного стану Уряду необхідно прийняти рішення про пріоритет використання вітчизняного вугілля марки Г при виробництві електроенергії. Про це пише енергоексперт, член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій, Юрій Корольчук, повідомляє "UBR".

"Можливо питання пріоритету і далі залишався пріоритетним в експертному середовищі – але чергові кризи у конфлікті України і Росії схилили шальки терезів урядових чиновників на користь вугільної енергетичної незалежності. Останньою краплею стали припинення постачання вугілля на Луганську ТЕС у листопаді, що знову оголило залежність України від імпортного вугілля. Особливо гостро питання самодостатності у видобутку вугілля з'явився в черговий раз в контексті військового положення. У разі поглиблення конфлікту України і Росії це гарантовано негативно позначиться на поставках вугілля".

За його словами, пріоритетне використання газового вугілля дасть можливість оперативно переорієнтувати теплову енергетику від імпортного на вітчизняне вугілля. "Закономірно, що пріоритет вугілля марки Г при виробництві електроенергії на ТЕС підвищить попит на українське вугілля. Це буде сприяти стабілізації робочого процесу в шахтарських регіонах, збереженню гарантованих робочих місць. Для когось це банальні слова, але не для шахтарів і їх сімей. Державні шахти будуть далі скорочувати свою залежність від державних дотацій і підтримки, яка призведе до зменшення витрат з державного бюджету", - підкреслив експерт.

Корольчук звернув також увагу на той факт, що прем'єр-міністр неодноразово озвучував курс на українську вугілля. Він визнав, що для стабілізації ситуації в галузі потрібно збільшувати видобуток власного вугілля і зменшувати імпорт.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України найближчим часом планує ввести в дію першочергове спалювання українського вугілля газової групи на теплоелектростанціях, що дасть можливість знизити споживання імпортного антрациту і посилити енергетичну незалежність країни.