Україна запропонувала Європі свої ПСГ для закачування додаткового газу на наступну зиму

25 березня 12:58

Це дозволить уникнути кризи з постачаннями газу після закінчення дії транзитного договору з "Газпромом".

 

"Укртрансгаз" пропонує європейським компаніям, які займаються постачанням газу, скористатися вільними потужностями українських підземних газових сховищ (ПСГ) і створити необхідні запаси, щоб уникнути можливого припинення транзиту взимку 2020 року. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Зараз Україна може запропонувати європейським клієнтам близько 12 млрд куб. м об'єму зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може досягти до 260 млн куб. м", - йдеться в повідомленні.

Українські сховища можуть допомогти, наприклад, Угорщині забезпечити безперебійне газопостачання наступної зими для її внутрішніх споживачів, навіть якщо Росія припинить транзит газу по території України в Євросоюз.

"Технічні можливості експорту газу в Угорщину рівні 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії в Угорщину (тільки 15 млн куб. м на добу). Використання таких значних потужностей української ГТС дозволить знизити ризики настання надзвичайної ситуації в газотранспортній системі Угорщини", - сказано в прес-релізі.

Аналогічні послуги українська сторона готова запропонувати й іншим постачальникам газу з Європи.

У компанії нагадали, що комплекс газових сховищ України - найбільший у ЄС. Він складається з 11-ти підземних газосховищ загальною ємністю 31 млрд куб. м. В останні 10 років Україна використовує для своїх потреб лише 50-60% цієї потужності.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, котру слід у найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".