У Росії озвучили умови нового контракту на транзит газу через Україну

16 травня 17:49

Новому контракту заважає рішення арбітражу у Стокгольмі.

 

Росія зацікавлена в новому контракті з Україною з транзиту газу починаючи з 2020 року. Втім, пропозиції російської сторони викликають подив. Про це заявив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський, повідомляє РІА Новини.

За його словами, домовленості щодо подальшого транзиту не досягнуто, чому заважає нібито несправедливе рішення арбітражного суду в Стокгольмі.

За його словами, Україна пропонує РФ фіксувати обсяги і терміни майбутнього транзиту російського газу через українську ГТС. Це, як він вважає, суперечить третього енергопакету ЄС, який вимагає розподіляти газотранспортні потужності за результатами аукціонів, в яких учасники можуть на власний розсуд визначати, який обсяг потужності і на який термін він їм потрібен.

"Ми, звичайно, зацікавлені у подальшому використанні української газотранспортної системи, але на прийнятних для нас економічних умовах і в повній відповідності з нормами міжнародного права", - заявив Яновський.

Як повідомлялося, у НАКу припускають, що "Газпром" може припинити транзит газу через територію України в січні 2020 року, після того як закінчиться термін чинного контракту.

21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України. Наступний раунд переговорів заплановано на травень.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Черговий раунд тристоронніх переговорів має відбутися у травні.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".