У Німеччині схвалили план будівництва "Північного потоку-2" по дну Балтійського моря

31 сiчня 16:50

Для повного дозволу з боку Німеччини потрібна ще згода Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії, а також чотирьох федеральних земель.

 

Німецька земля Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

"Відповідальне за затвердження газопроводів високого тиску Управління гірничого нагляду Штральзунда затвердило 31 січня 2018 року план з будівництва й експлуатації лінії газопостачання лінії Nord Stream 2 у німецьких прибережних водах, у тому числі перехід на материк у районі Лубміна", - цитує прес-службу Міністерства енергетики, інфраструктури і дигіталізації регіону "Укрінформ".

Гірниче управління Штральзунда визнало допустимим будівництво й експлуатацію трубопроводу на 55-кілометровій морській ділянці Балтійського моря після вивчення всіх наданих спонсором проекту Nord Stream 2 AG документів. Крім цього, управління "зважило всі отримані зауваження і заперечення влади, асоціацій і приватного сектору".

За словами міністра енергетики регіону Крістіана Пегеля, діяльність міністерства відповідає правовим нормам і гарантує повну компенсацію за втручання в навколишнє середовище. На його думку, шкода від природного газу менша, ніж від спалювання нафти чи вугілля.

У грудні 2017 року Гірниче управління Штральзунда вже частково дозволило будівництво газопроводу в Балтійському морі на ділянці континентального шельфу Німеччини. Однак для повного дозволу на будівництво з боку Німеччини потрібна ще згода Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії, а також чотирьох федеральних земель, територією яких має пройти газопровід.

Раніше "Газпром", що створив проект "Північного потоку-2", заявив про намір почати будівництво вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польща, США, країни Балтії, Данія, а також ще декілька країн ЄС. В Єврокомісії триває обговорення проекту.

До системи "Північний потік-2" входять 2 паралельні гілки трубопроводу, пропускною спроможністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".