У НБУ назвали фактори, які стимулюють інфляцію

11 жовтня 14:13

Швидке зростанням зарплат та різке подорожчання нафти у світі стимулюють інфляцію в Україні.

 

Інфляція в Україні у вересні на рівні 8,9% в річному вираженні виявилася вище прогнозу Національного банку через зростання цін на пальне. Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ).

Базова інфляція у вересні лишилась на рівні попереднього місяця - 8,7% рік до року. Очікуване уповільнення стримувалося послабленням обмінного курсу гривні в останні кілька місяців. Це стимулювало прискорення зростання цін на непродовольчі товари, що переважно імпортуються (холодильники, пральні машини, автомобілі, кухонний посуд, ліки, газети та книжки тощо).

Зазначається, що найбільше зросли ціни на пальне.

"Зростання цін на паливо прискорилося до 22,7% у річному вираженні на тлі стрімкого зростання світових цін на нафту та послаблення обмінного курсу гривні", - повідомили у НБУ.

Інфляційний тиск залишається високим попри послаблення продовольчої інфляції. Високі темпи зростання цін підтримуються стійким внутрішнім попитом, швидким зростанням заробітних плат та різким подорожчанням нафти на світових ринках.

Повідомлялось, що, за розрахунками НБУ, у вересні 2018 року споживча інфляція майже не змінилась і становила 8,9% рік до року (9,0% рік до року у серпні).

Як писав в своїй статті для DT.UA Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України, Нацбанк зобов'язаний прагнути до стабілізації інфляції близько заданого рівня. Цей рівень повинен лежати в діапазоні однозначних чисел - ближче до 5%.

Детальніше про темпи зростання економіки та проблеми боротьби з інфляцією читайте в матеріалі Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічне зростання. Що важливіше?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".