У 2018 р. без необхідних документів працювало близько 1500 АЗС

04 сiчня 10:11

Обсяг реалізації - близько 40 тис. т в місяць, втрати бюджетів всіх рівнів - 10 млрд грн на рік.

 

У 2018 р. спостерігалося стрімке зростання кількості нелегальних автозаправних станцій. Вони не мають дозвільних документів, актів уведення в експлуатацію, касових апаратів тощо. Все почалося 2015-го з бочок, що торгують скрапленим газом, а нині нерідко можна зустріти справжніх мультипаливних "нелегалів", які торгують і газом, і дизпаливом, і бензином. За оцінками Нафтогазової асоціації України, у 2018 р. без потрібних документів працювало близько 1500 АЗС (усього в країні зареєстровано майже 6500 АЗС). Обсяг реалізації - близько 40 тис. т на місяць, втрати бюджетів усіх рівнів - 10 млрд грн на рік.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95". За його словами, ситуація така серйозна, що наприкінці року з цього приводу навіть висловився президент Порошенко, а Генеральна прокуратура розпочала програму перевірок АЗС по всій країні.

"Для системної боротьби з "нелегалами" прийняли низку законодавчих ініціатив. Насамперед із 2019 р. запроваджується ліцензування АЗС. Вартість ліцензії невелика - кілька тисяч гривень, але для її одержання треба надати пакет документів, що показують відповідність об'єкта нормативам. Ліцензія буде потрібна також при виробництві, зберіганні й оптовій торгівлі паливом", - підкреслює експерт.

Детальніше про стан ринку паливно-мастильних матеріалів читайте в статті Сергія Куюна "Горючі підсумки: чим запам'ятався паливний ринок 2018 року" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".