Торгпред України назвав умову, при якій буде скасовано мораторій на експорт лісу-кругляка

16 вересня 15:46

Галузь належить реформувати.

 

В Україні будуть реформувати лісове господарство до рівня, коли можна буде скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка. Про це в інтерв'ю ЕП розповів новий торговий представник України Тарас Качка.

"Доброю новиною є указ президента про план заходів з реформування у сфері лісового господарства. Передбачені в ньому заходи повинні призвести до усунення проблеми, яка є в наших відносинах з ЄС. - Ред.). Ми готові реформувати лісове господарство до такого рівня, при якому можна скасовувати мораторій", - сказав він.

За його словами, крім проблеми мораторію, існує проблема контрабанди - "і це є порушенням з обох сторін".

"Не можна звинувачувати тільки українські компанії. Європейські споживачі цієї продукції також порушують закон. Це питання може бути вирішене тільки спільно з ЄС", - зазначив торгпред.

Також є питання лібералізації цього сектора, пояснює він. "Приміром, впровадження не тільки європейських тартаків, але і можливості європейських інвестицій в приватне вирощування лісу. Тобто все це - набагато більш комплексні завдання, ніж просто банальна скасування норми, яка забороняє експорт", - додав Качка.

"Я виходжу з того, що вже є добра воля президента, парламенту і уряду вжити заходів для усунення цієї проблеми. Бажано, щоб ЄС вже зараз, не чекаючи результатів арбітражу, теж долучився до цієї роботи", - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила експорт необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) - з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року. Мораторій введено строком на 10 років. У 2018 році Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів.

Як пише для DT.UA Юлія Самаєва, на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини. У Євросоюзі з 2013 р. діє Регламент ЄС, що встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, - EUTR. Однак дослідження Earthsight показує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС.

Детальніше про контрабанду лісу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Озеленення" Європи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".