Суд вирішив повернути у держвласність приватизований Ахметовим "Укртелеком"

19 жовтня 16:34

В "ЕСУ" заявили, що будуть подавати апеляцію.

 

Господарський суд Києва в четвер за позовом Фонду державного майна розірвав договір купівлі-продажу 92,79% з ТОВ "ЕСУ". Мова йде про право власності на акції "Укртелекому".

В "ЕСУ" вже заявили, що не згодні з рішенням суду першої інстанції і мають намір подати апеляцію.

Також у компанії повідомили, що рішення суду не вплине на операційну роботу "Укртелекому", зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.

"Враховуючи характер претензій ФДМ і їх зв'язок з діями попередніх власників "Укртелекому", ТОВ "ЕСУ" вважає необхідним досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов'язань", – зазначили в компанії.

У ЕСУ заявили, що комісія Фонду неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка пройшла з помітним порушенням термінів (з травня 2016 по лютий 2017) і в результаті якої не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання всього декількох із більш ніж 50 приватизаційних зобов'язань.

Нагадаємо, в травні Генпрокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконну приватизацію "Укртелекому".

Як повідомлялося, ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ в середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені.

Зазначимо, що Фонд держмайна України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн. Група СКМ українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" в 2013 році.

Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції – акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.