США посилили санкції проти нафтових компаній РФ - Ъ

01 листопада 16:47

Мінфін США уточнив нові обмеження, накладені на нафтові компанії Росії.

 

Міністерство фінансів США уточнило редакцію секторальних санкцій, накладених на російську нафтову галузь, включивши в них нові обмеження, прийняті Конгресом у липні. Про це пише Коммерсантъ.

Зміни внесені в директиву 4, прийняту у вересні 2014 р. У вихідній редакції американським компаніям і громадянам було заборонено сприяння (за винятком фінансового) проектам по розробці нафтових родовищ в російській Арктиці, на шельфі (при глибині моря більше 150 м) і в сланцевих покладах.

Тепер заборона поширилася не тільки на Росію, але і на нові нафтові проекти в будь-якій іншій країні, якщо в них бере участь російська компанія, на яку накладені секторальні санкції (Sectoral sanctions identifications, SSI List), і яка володіє в проекті часткою 33% або більше. Обмеження будуть поширюватися на проекти, розпочаті 28 січня 2018 р. або пізніше. Діючих проектів обмеження не торкнуться.

В Держдепартаменті додали, що зазначені санкції поширюються і на російські проекти експортних трубопроводів, проте чіткої вказівки на це, а також на суть цих санкцій серед опублікованих Мінфіном США поправок і доповнень немає.

Зараз в SSI List перебуває 278 російських компаній. Під директиву 4, присвячену нафтової галузі, підпадають "Роснефть", "Газпром", "ЛУКОЙЛ", "Газпром нафта", а також їх численні дочірні структури. Ці компанії не зможуть отримати послуги або обладнання від американських структур або навіть американських громадян (в тому числі в якості працівників) для своїх нових зарубіжних нафтових проектів в Арктиці, на шельфі або в сланцях. Як йдеться у роз'ясненні Мінфіну США, американським компаніям не можна надавати послуги з буріння, геофізичних та геологічних досліджень, транспортні, управлінські послуги і т. д.

Нагадаємо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон затвердив список російських компаній, пов'язаних з розвідкою і оборонним сектором, які потраплять під американські санкції.

В перелік входять понад 30 компаній і відомств з Росії, в тому числі і таких як Федеральна служба безпеки і Служба зовнішньої розвідки. Також там значаться концерни "Калашников", "Іжмаш", "Туполєв", "Алмаз-Антей", "Рособоронекспорт", "Ростех", "Мить", "Сухий", "Адміралтейські верфі", "Іжевський механічний завод", "Оборонпром", "Уралвагонзвавод", "Вертольоти Росії" , Головне управління Генштабу ЗС РФ.