Спільні проекти "Роснефти" і італійської Eni опинилися під загрозою через санкції - Ъ

14 травня 11:13

Остання іноземна компанія, що бере участь у спільних з "Роснефтью" проектах на шельфі, може відмовитися від співробітництва з російським підприємством.

 

Співпрацю "Роснефти" і італійської Eni по геологорозвідці на російському шельфі може стати не реалізованим проектом через американські санкції. Про це пише видання "Комерсант" з посиланням на фінансову звітність спільних підприємств цих компаній, зареєстрованих в Люксембурзі.

Санкції, говориться у документах, з якими ознайомилося видання, можуть перешкодити Eni "надавати достатнє фінансування для майбутніх операцій", що в результаті може призвести до зупинки роботи компанії. У звітності однією з спільних компаній - Shatskmorneftegaz - уточнюється, що мова йде про фінансування буріння розвідувальних свердловин.

У той же час у звітності спільних компаній кажуть, що Eni і "Роснефть" сподіваються подолати труднощі, план роботи та бюджет на 2018 рік затверджені.

Наголошується, що Eni - остання іноземна компанія, що бере участь у спільних з "Роснефтью" проектах на шельфі. ExxonMobil і Statoil від таких проектів з російською компанією відмовились.

Eni і "Роснефть" підписали угоду про розвідку і розробку кількох ділянок на шельфі Баренцового і Чорного морів у 2012 році. За умовами угоди, італійська компанія повністю фінансує геологорозвідку до моменту відкриття комерційних запасів вуглеводнів, які поки не знайдені.

Нещодавно у Держдепі США оприлюднили заяву про те, що Росія втратила контракти на суму понад 3 мільярди доларів після запровадження нових санкцій у рамках закону "Про протидію противникам США за допомогою санкцій" (CAATSA).

Нагадаємо, 29 січня, відбувся закритий брифінг для представників верхньої палати Конгресу США. Адміністрація президента доповіла щодо застосування санкцій проти Росії в рамках "Закону протидії противникам Америки через санкції" (CAATSA). Відповідно до закону CAATSA передбачається застосування санкцій проти тих, хто "реалізує суттєві транзакції з російськими секторами оборони та розвідки, якщо вони не зможуть суттєво скоротити ці угоди".

26 січня, США оприлюднили розширений список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на яких поширюються санкції.

Зокрема, до санкційного списку потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченко, та російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens до окупованого Криму.