Соціологи знайшли в Україні людей, яким подобається міняти валюту за паспортом

15 жовтня 07:34

Більшість українців (58%) в цілому негативно ставляться до розпорядження НБУ про паспортизацію валютних операцій. При цьому кожен десятий українець (12%) вважає, що рішення НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян необхідно залишити в силі. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group.

 

Після 23 вересня 2011 більшість українців не міняли валюту (76%). У тих же хто займався обміном валют після 23 вересня 2011 думки розділилися - 7% відчули істотні труднощі при обміні валюти, а 8% - ні.

Більшість українців дотримуються думки про те, що рішення НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян необхідно скасувати або повністю (32%), або частково - в разі обміну валюти на суму 1000-1500 доларів - (28%).

Два з трьох українців згодні з тим, що:

- Надання паспортних даних при обміні валют може нести небезпеку незаконному використанню паспортних даних громадян (66%);

- Надання паспортних даних при обміні валют є грубим втручанням в особисте життя громадян (66%);

- Паспортизація валютних операцій громадян призведе до відродження тіньового валютного ринку та появи так званих "мінял" (66%).

Нагадаємо, що в Україну з 23 вересня діє постанова Національного банку, за якою при обміні валюти банки залишають собі копії паспортів громадян. Пізніше НБУ тимчасово дозволив банкам не збирати копії паспортів при купівлі валюти в громадян.

Компанія Research & Branding Group проводила опитування з 2 по 12 жовтня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 людей. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.