Синхронно з підвищенням тарифів в енергетиці відбувається нарощування боргів — експерт

18 березня 16:04

Прирощена заборгованість на майже 5 млрд грн - це борги населення, а ще 28 млрд заборгували підприємства та бюджетні установи.

 

На жаль, синхронно із підвищенням тарифів в енергетиці відбувається нарощування боргового шлейфу за спожиту електричну енергію. "За підсумками 2018 р., заборгованість споживачів зросла з 28,9 млрд до 33,6 млрд грн, або на 16%", - повідомила голова НКРЕКП О.Кривенко на своїй сторінці у Facebook. "Сумарна вартість спожитої електроенергії у 2018 р. становила понад 195 млрд грн (з ПДВ)", - зазначила вона.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Наталка Прудка. На її думку, прирощена заборгованість на майже 5 млрд грн - це борги населення, а ще 28 млрд заборгували підприємства та бюджетні установи. Отже, що вищий тариф на електроенергію, то швидше накопичуються борги, адже ні населення, ні промислові та бюджетні установи не мають достатньо коштів для своєчасних і повних розрахунків.

"На початок 2019 р. оплата в ДП "Енергоринок" за грудень становила лише 89%, - це безпрецедентно низький рівень, такого не було із кінця 90-х", - вважає голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг, колишній член НКРЕКП Андрій Герус.

"За моїми оцінками, сумарно всі борги населення та підприємств за енергоносії - газ, електроенергію, "теплі послуги" та воду - вже сягають майже 100 млрд грн. Це катастрофа, масштаб якої лише зростає. Схоже, ми вже пройшли точку неповернення, і борги в принципі вже неможливо погасити, тому єдиний спосіб - це їх списати або ж закрити коштами бюджету", - пояснює він. Герус акцентує увагу на тому, що розпочата у березні монетизація субсидій, тобто їх видача готівкою, поза сумнівом, збільшить обсяги боргів через неплатежі.

Детальніше про підвищення цін на електрику читайте в матеріалі Наталки Прудкої "Випробування енерготарифами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".