Shell зупинила видобуток нафти біля берегів Аляски

28 вересня 15:46

Результати буріння "розчарували" компанію, яка вже витратила на розробку арктичної нафти $ 7 млрд.

 

Нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell згортає бурові роботи у берегів Аляски в Чукотському морі і в найближчому майбутньому не збирається повертатися до проекту по розробці нафти в цьому регіоні.

В заяві компанії пояснюється: після буріння розвідувальної свердловини довжиною більше двох кілометрів геологам-розвідникам вдалося виявити нафту і газ, але не в достатній кількості.

Бурові роботи проводилися на глибині близько 50 метрів в 130 км від узбережжя Аляски. На розробку арктичної нафти Shell вже витратила $ 7 млрд.

"Shell продовжує вважати, що цей регіон має великий потенціал і в цілому стратегічно важливий для Аляски і для США, однак результати буріння цієї конкретної свердловини нас розчарували", - заявив президент компанії Shell USA Марвін Одум.

За даними Геологічної служби США, в надрах Аляски знаходяться близько 30% неопрацьованих світових запасів газу, 13% запасів нафти. За підрахунками Shell, це рівнозначно приблизно 400 млн барелів нафти, що в 10 разів перевищує обсяги видобутку нафти і газу в Північному морі до сьогоднішнього дня.

Shell заявила, що виконає всі фінансові зобов'язання перед компаніями-орендарями транспорту та обладнання, що брали участь в бурових роботах.

Компанія Shell почала буріння свердловини в Чукотському морі на початку вересня 2012-го. Цьому передували кілька років бурхливої підготовки, яка обійшлася Shell майже в 5 млрд дол США. Однак тоді дві бурові установки компанії сіли на мілину. Від компанії зажадали вирішити всі питання щодо забезпечення безпеки робіт на шельфі.

Зовсім недавно, в серпні стало відомо, що адміністрація президента США видала Shell дозвіл на буріння в Арктиці – біля північно-західного узбережжя Аляски. Це стало першим дозволом на бурильні роботи за останні 25 років - з 1991 року, коли була пробурена пошуково-розвідувальна свердловина.

А 15 липня дизайнер Вів'єн Вествуд, фотограф Енді Готтс і британське відділення Greenpeace провели благодійний фотопроект Save the Arctic ("Врятуйте Арктику"), головною метою якого є запобігання планів компанії Shell з видобутку нафти в Арктиці. Підписи за припинення буріння були зібрані у 7 мільйонів людей зі всього світу. У червні цього року активісти Greenpeace утворили "живий бар'єр", намагаючись перешкодити бурінню в Арктиці.