Росія ввела заборону на експорт нафтопродуктів у Білорусь

12 жовтня 10:12

Підписаний відповідний протокол між РФ і РБ.

 

До кінця 2019 року РФ не буде постачати в Білорусь бензин, дизель і мазут російського виробництва, оскільки ввела заборону на експорт світлих і темних нафтопродуктів, а також скрапленого вуглеводневого газу (ЗВГ) з листопада 2018 року до кінця 2019 року. Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, повідомляє агентство Reuters.

За словами міністра, підписаний протокол - це додаток до угоди, чинної між РФ і РБ, що передбачає заборону на поставки темних нафтопродуктів і дизельного палива.

"Що стосується автобензину, дизельного палива, мазуту - в індикативному балансі передбачені нульові показники. Він передбачає не тільки заборону на поставки нафтопродуктів - це стосується темних нафтопродуктів, дизельного палива з тим, щоб зберегти пропорції доходів бюджетів у відповідності з раніше запланованими показниками", - сказав Новак.

Міністр додав, що протокол також передбачає частково постачання певних нафтопродуктів, які не виробляються в республіці Білорусь і які з точки зору внутрішнього споживання їм необхідні.

"Це окремий перелік до протоколу, великий перелік - лакофарбові вироби, хімічна продукція, тобто продукція нафтохімічних заводів", - зазначив Новак.

Читайте також: Нацбанк зміцнив гривню на дві копійки, курс нижче 28 грн/долар

Повідомлялося, що в січні-вересні 2018 року транзит нафтопродуктів через територію України склав 102 тис. т, що майже в шість разів менше, ніж за той же період минулого року (573,3 тис. т). Для порівняння, у травні 2018 року транзит нафтопродуктів (без урахування скрапленого вуглеводневого газу) через територію України склав 20,9 тис т, що в два рази менше показника травня минулого року (41,5 тис т).

Крім того, РФ нарощує частку на українському ринку. зокрема, за підсумками дев'яти місяців поточного року частка білоруської продукції в балансі українського ринку ДТ скоротилася з 43% до 35%, порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Разом з тим частка російської продукції зросла з 28% до 37%.