Рада прийняла закон про відновлення кредитування

03 липня 12:37

Більше половини кредитів – проблемні. Закон повинен вирішити проблему ухилення боржників від виконання своїх зобов'язань.

 

Верховна Рада прийняла закон "про відновлення кредитування". Проект закону №6027-д у другому читанні в цілому підтримали 226 народних депутатів. Метою законопроекту є стимулювання активного використання кредитування як фінансового інструменту і зниження вартості кредитних ресурсів.

Закон усуває схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора, спрощує процес і зменшує витрати боржників і кредиторів при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів.

Законом скорочені строки пред'явлення кредитором вимог до спадкоємців (з одного року до 6 місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину або з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину). Це виключає ситуацію, коли банк не знав і не міг знати про відкриття спадщини.

Документом уточнена норма про доступ банків до Державного реєстру актів цивільного стану. Такий доступ буде надаватися за письмовою згодою фізичної особи, якої стосуються дані.

Рада схвалила цей законопроект у першому читанні 17 травня. Під час обговорення документу заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко нагадав про те, що 55% усього кредитного портфеля банків країни – проблемні кредити.

"Тобто більше 90 днів ці кредити не обслуговуються, не виплачуються відсотки, не оплачуються зобов'язання, не погашається тіло кредиту. Через це в банках скорочується грошова маса, а значить – страждають вкладники. Ці боржники, яких більше половини, шукають будь-які прогалини в законодавстві, щоб уникнути відповідальності за невиконання зобов'язань перед банком", - сказав він.

Детальніше про проблеми кредитування в Україні читайте в матеріалі Антоніни Дешко "Трансформації банківського сектора та відновлення кредитування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".