Прямих іноземних інвестицій недостатньо, щоб компенсувати негативне сальдо зовнішньої торгівлі — експерт

03 березня 11:16

За 2007-2018 рр. іноземні інвестиції в Україну скоротилися майже в чотири рази.

 

На жаль, залучення в Україну прямих іноземних інвестицій залишається на дуже низькому рівні. Їхнього обсягу недостатньо, щоб компенсувати від'ємне сальдо (дефіцит) зовнішньої торгівлі.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. За його словами, за 2007–2018 рр. іноземні інвестиції скоротилися майже в чотири рази, навіть попри те, що позиція нашої країни в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business покращилася майже вдвічі.

"Як і у випадку з експортною виручкою, грошові перекази практично повністю замінили іноземні інвестиції в Україні з погляду поліпшення ситуації із платіжним балансом. Крім того, за своєю природою грошові перекази, на відміну від іноземних інвестицій (а також зовнішніх кредитів), виступають їх ідеальним компенсатором", - зазначає експерт.

На його думку, шанси України щороку одержувати понад 0,5% усіх іноземних інвестицій дуже мізерні. Це глобальна проблема, адже 80% усіх країн у світі отримують малі обсяги інвестицій, менш як 2 млрд дол. на рік.

"Практично всі інвестиції дістаються трьом групам країн: 1) з інвестиційним рейтингом рівня А-ААА; 2) країнам із великими покладами нафти та газу; 3) країнам із пільговим режимом оподаткування (у т.ч. офшорним зонам). Наша країна не входить до жодної з цих груп", - підкреслює автор.

Детальніше про залежність економіки від українських мігрантів читайте в статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".