Порядок надання субсидій змінюється кілька разів на рік — експерт

17 червня 08:57

В результаті скромний на перших порах документ перетворився нині в трудночитаемого монстра, який займає в еквіваленті 38 сторінок друкованого тексту.

 

Як ви гадаєте, скільки разів на рік уряд вносить зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій з метою спрощення цього самого порядку (в назві відповідної постанови Кабміну №848 так прямо й написано: з метою спрощення)? Порахуймо. 2015 року зміни вносили шість разів, 2016-го - три, 2017-го - чотири, 2018-го - п'ять разів, у поточному - вже двічі.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Власов. За його словами, в результаті скромний спочатку документ перетворився нині на монстра, що має в еквіваленті 38 сторінок друкованого тексту, який важко вчитати.

"Те, що було раніше зрозумілим кожному середньостатистичному громадянинові, тепер перетворилося на казуїстику, доступну для розуміння хіба що досвідченому юристові. Не кажучи вже про час, потрібний хоча б для того, щоб вдумливо прочитати цей документ, - зазначає експерт. - Зрозуміло, що спрощенням тут і не пахне. Мова, скоріше, про те, щоб відсіяти, громадян, які субсидії насправді не потребують, і в такий спосіб заощадити державні фінанси. Принаймні хочеться вірити, що саме так і є. Але практика свідчить, що гладенько виходить не завжди".

Автор вказує, що в результаті активного вдосконалення правил нарахування житлово-комунальних субсидій право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

1) власники житлових приміщень із великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні й багатодітні сім'ї;

2) особи працездатного віку, які не працюють, не вчаться і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні.

Детальніше про проблему постійної зміни порядку надання субсидій читайте у статті Віктора Власова "Субсидія навиворіт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".