НБУ погіршив прогноз валютних резервів через затримку траншу МВФ

01 грудня 20:03

Замість очікуваних 15-ти – 18-ти у розпорядженні Нацбанку буде близько 13-ти мільярдів доларів.

 

Національний банк України погіршив прогноз міжнародних резервів на кінець 2015 року з раніше очікуваних 15-ти – 18-ти до трохи більше 13-ти мільярдів доларів у зв'язку з затримкою виділення чергових траншів кредиту за програмою розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми очікуємо, що резерви продемонструють зростання вдвічі порівняно з початком року і сягнуть трохи більше 13 мільярдів доларів. Такий обсяг резервів є достатнім, адже ця сума покриває більше трьох місяців імпорту", − заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва на зустрічі з представниками 40 найбільших банків країни у вівторок, 1 грудня.

Міжнародні резерви України в жовтні збільшилися 188 мільйонів, або на 1,5% - до 12,962 мільярдів доларів.

Заступник голови НБУ Олег Чурій на зустрічі зазначив, що стабільна ситуація на валютному ринку дозволила Нацбанку з початку року придбати на міжбанківському валютному ринку в резерви близько 1,7 мільярдів доларів.

Читайте також: НБУ придбав на аукціоні у банків близько $ 3 млн

Нагадаємо, засідання ради директорів МВФ з питання зміни правил кредитування, які дозволять продовжувати допомогу Україні, відбудеться на початку грудня.

Раніше стало відомо, що МВФ готує зміни в свої умови кредитування країн, в тому числі для того, щоб була можливість продовжити фінансування України у разі, якщо Київ не погасить у грудні свої зобов'язання перед Москвою.

Нині діючі правила МВФ забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами.

Передбачається, що нові правила дозволять країні продовжувати отримувати гроші МВФ, якщо позичальник виконує зобов'язання в рамках програми фонду і намагався "сумлінно" і "конструктивно" вести переговори з країною-кредитором з метою пошуку взаємоприйнятного рішення, зазначає джерело.

Раніше в Росії визнали, що не зможуть заблокувати реформу МВФ. Представник від РФ Олексій Можіну заявив, що реформи, яка дозволить МВФ кредитувати Україну за умови непогашеної заборгованості перед іншим кредитором, необхідно набрати звичайне більшість у раді директорів фонду, і голосів РФ буде недостатньо, щоб заблокувати це рішення.

У свою чергу Лагард заявляла, що МВФ кредитувати Україну навіть у випадку дефолту. Голова фонду вважає необхідним продовжити підтримку програми кредитування України міжнародним співтовариством.