НБУ опублікував програму дій на 2020 рік

16 сiчня 11:35

Названі стратегічні цілі регулятора на поточний рік.

 

Національний банк України (НБУ) оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка стане річною дорожньою картою для реалізації середньострокової стратегії центрального банку.

Як наголошується в повідомленні НБУ, нова Програма дій на 2020 рік визначає пріоритетні кроки для подальшого прогресу в досягненні кожної з семи стратегічних цілей НБУ: 1) забезпечення низької інфляції; 2) стабільної, прозорої та ефективної банківської системи; 3) відновлення кредитування; 4) ефективного регулювання фінансового сектора; 5) вільного руху капіталу; 6) фінансової інклюзії; 7) розвиток сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центрального банку.

Ключовими пріоритетами НБУ в 2020 році стануть:

Поліпшення взаємодії з урядом в рамках виконання Меморандуму між Кабінетом міністрів України і НБУ про взаємодію з метою досягнення сталого економічного зростання та цінової стабільності.

Сприяння ефективному функціонуванню держбанків.

Введення законодавчих змін для спрощення кредитування. Зокрема, щодо розвитку вторинного ринку непрацюючих кредитів (NPL).

Забезпечення прийому банками землі в якості застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільгоспземель.

Впровадження закону про "спліт", розробка моделі регулювання ринку небанківських фінустанов за сегментами, підготовка проектів нових законів, початок впровадження ефективної системи регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором.

Впровадження принципів Плану протидії розмивання бази оподаткування і виведення прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS), сприяти прийняттю відповідних законопроектів.

Відкриття міжнародному депозитарію Euroclear рахунку в депозитарії НБУ, що полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів у гривні.

Реалізація програми заходів по підвищенню фінансової грамотності.

Удосконалення регулювання і введення вимоги до банків та іншим банкам щодо розкриття інформації про фінансові послуги та захисту прав споживачів.

Продовження внутрішнього розвитку НБУ, зокрема підвищення прозорості для всіх зовнішніх стейкхолдерів, вдосконалення технології, інформаційної інфраструктури та забезпечення високого рівня диджитализации процесів.

Як писало DT.UA, хоча Нацбанк і декларує, що середня ставка за кредитами юридичним особам знизилася до 15%, реальна ставка для підприємств починається з 18% річних. При цьому в інших країнах підприємства можуть брати кредитні кошти під 2-5% річних.

Більш детально читайте у статті Володимира Компанійця "Экономанализ: з якою економікою Україна починає рік".