"Нафтогаз" виділив ще півмільярда на боротьбу з "Газпромом" юрфірмі, якій допомагають наближені до Філатова юристи

13 серпня 12:51

Юристи пов'язані з заступником голови АП Ігоря Райніна Філатовим.

 

ПАТ "НАК "Нафтогаз України", яке продовжує позиватися до російського "Газпрому", 8 серпня замовило компанії "Wikborg Rein Advokatfirma AS" (Норвегія) юридичних послуг на 18,00 млн євро, або 564,12 млн грн. Про це повідомляється у системі "Прозорро", пишуть "Наші гроші".

До кінця 2019 року фірма продовжить представляти інтереси "Нафтогазу" в судах проти російського "Газпрому" щодо контрактів від 2009 року про купівлю-продаж газу та про об'єми й умови транзиту газу через територію України в 2009-2019 роках.

До кінця серпня виплатять аванс 10,00 млн євро на примусове виконання рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольм (Швеція) від 28 лютого 2018 року.

Ще 8,00 млн євро піде на три апеляційні провадження щодо рішень арбітражу, будь-які судові провадження щодо примусового виконання, а також два нові арбітражі.

Погодинна ставка старшого консультанта і партнера становить 475 євро, старшого юрисконсульта – 356 євро, старшого юриста – 321 євро, юриста – 261 євро. (Цей гонорар на рівні того, що беруть за свої послуги юристи фірми "Евріс" у внутрішньоукраїнських тяжбах – послуги керуючого партнера – $ 600 за годину, керівника практики – $ 400).

Загалом із 2014 року "Нафтогаз" уклав угоду із фірмою "Wikborg Rein" на 42,54 млн євро (близько 1,34 млрд грн. за нинішнім курсом). Перша була укладена 11 липня 2014 року на суму 1,30 млн євро, однак у подальшому її вартість збільшили до 1,56 млн євро.

Всі угоди укладалися без торгів через "необхідність у залученні юридичних радників, які мають позитивний досвід в представництві клієнтів у спорах щодо перегляду ціни на газ, у тому числі у арбітражному порядку" та для сумісності з уже наданими послугами.

Раніше не було відомо, кого залучали третіми особами, але нещодавно "Wikborg Rein" повідомила, що у справі "Нафтогазу" їй допомагали "Gernandt & Danielsson" (Швеція), "Aequo" (Україна), "The Brattle Group" (США), Francis Jacobs та Alexander Milner.

Компанія "Aequo" обслуговує клієнтів із питань концентрації в Антимонопольному комітеті. У свою чергу заступником голови АМКУ є Марія Ніжнік, яка до переходу на держслужбу працювала саме в "Aequo". Цю фірму майже день у день із призначенням Олексія Філатова заступником голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна створили юристи, які в 2014 році відкололись від фірми "Василь Кисіль і партнери". Філатов теж працював у "Василя Кисіль" та обслуговував разом із Ніжнік у 2013 році угоду із продажу Ложкіним медіахолдингу "UMH" Сергію Курченко. Саме Ложкін очолював АП, коли до нього заступником прийшов Філатов. Офіційним співвласником фірми "Екво" є Олександр Мамуня, чоловік народного депутата Вікторії Пташник.

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення заступника голови АП. До матеріалів справи було долучене розслідування "Bihus.info" про те, що Філатов не згадав у декларації сина, цивільну дружину Анну Бабич і її юридичну компанію "Aequo".

Інший виходець із "Василя Кисіля" Ярослав Теклюк очолює юрдепартамент "Нафтогазу".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити $ 2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

Як писало DT.UA, голова правління НАКу Андрій Коболєв отримав 207 млн грн ($ 7,9 млн). Всі, отримані на рахунок в Ощаді, гривні Коболєв вирішив витратити на покупку доларів США, вказавши причину: допомога родині. Перші $ 800 тис., як стверджують джерела в банку, вже вирушили до мами.

Детальніше про долю вже виплачених премій читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Чекаємо танків Коболєва".