Нафта торгується різноспрямовано під тиском статистики про зростання запасів у США

14 лютого 09:38

Brent дорожчала до 62,8 доларів за барель, WTI - дешевшала до 59,17.

 

Світові ціни на нафту у середу, 14 лютого, не демонструють єдиної динаміки під тиском статистики Американського інституту нафти (API) про зростання запасів сировини у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:07 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,13% - до 62,8 доларів за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалася на 0,03% - до 59,17 доларів за барель.

Як свідчать дані API, запаси енергоресурса у США за тиждень, що завершився 9 лютого, збільшилися на 3,95 млн барелів. При цьому аналітики прогнозували зростання запасів лише на 2,8 млн барелів - до 423,1 млн барелів. Запаси бензину за цей самий період збільшилися на 4,6 млн барелів, дистилятів - на 1,1 млн барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушингу скоротилися на 2,3 млн барелів.

Тепер інвестори чекають на дані про запаси "чорного золота" в країні від Міністерства енергетики США.

Напередодні Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оприлюднило лютневу доповідь про виконання віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку. Так, у січні 2018 року ОПЕК зберегла видобуток на рівні грудня - 32,16 млн барелів на добу (виконання угоди на 137%). Країни, що не входять в ОПЕК (ОПЕК+), минулого місяця виконали власні зобов'язання в рамках угоди на 85% (88% у грудні 2017 року), знизивши видобуток до жовтня 2016 року на 470 тисяч барелів на добу.

Разом із тим МЕА підвищило прогноз світового попиту на нафту в поточному році на 100 тисяч барелів - до 99,2 млн барелів на добу. Також агентство наголосило на тому, що на тлі скорочення видобутку ОПЕК+ зростає видобуток у США, і це збільшення може зрівнятися зі зростанням світового попиту.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".