МВФ вважає юань все ще переоціненим по відношенню до долара

15 серпня 05:25

Юань є переоціненим на 12%, вважає глава місії МВФ в Китаї.

 

Голова місії МВФ у Китаї Маркус Родлауер заявив, що китайський юань все ще є переоціненим по відношенню до долара США, незважаючи на девальвацію валюти КНР в останні кілька днів.

"Ми не повинні забувати про істотне підвищення ефективного валютного курсу, яке мало місце протягом останнього року. Станом на липень, за нашою оцінкою, це підвищення в реальному вираженні становить приблизно 15%. Це призвело юань до рівня, на якому він більше не є недооціненим", - вважає Родлауер.

На його думку, нещодавні заходи Центробанку Китаю відіграли дане підвищення лише приблизно на 3%. Маркус Родлауэр підкреслив, що МВФ утримається від того, щоб схвалити конкретні заходи ЦБ, на зразок прийнятих на цьому тижні. Однак фонд вітає більш ринковий курс, уточнив глава місії МВФ в Китаї.

Читайте також: Китайський юань досяг історичного максимуму щодо долара США

Видання Frankfurter Allgemeine писало в четвер, 13 серпня, що девальвація юаня перешкодить відновленню європейської економіки. Шок від Азії може заглушити крихке відновлення європейської економіки. Начебто надійна німецька економіка виявилася теж в небезпеці. Залишається сподіватися, що девальвація в Пекіні, не стане початком глобальної конкурентної девальвації, в якій, як відомо, є тільки переможені, йдеться в статті.

Як писало видання The Telegraph, дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки. Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку. Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгового переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, йдеться в статті. Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу.

ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації. У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Напередодні, 12 серпня, британське видання The Financial Times писало, що девальвація юаня спричинить валютні війни. Всі валютні війни приречені на провал для їх учасників: коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації зі сторони її торгових партнерів, йдеться в статті.