МВФ не погодив законопроект щодо заборони повертати банки екс-власникам

06 лютого 17:31

Документ не узгоджено через норму відносно компенсації.

 

Фінансовий комітет Верховної Ради істотно змінив урядовий законопроект №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки екс-власникам. Однак оновлений текст не погодив Міжнародний валютний фонд (МВФ), пише LIGA.net з посиланням на джерело.

При цьому з законопроекту №2571-д зникли, зокрема, норми про те, що для отримання компенсації екс-власниками їх реальні збитки повинен підтвердити міжнародний аудитор, а справи банків, що лопнули - розглядатися тільки у Верховному суді.

Норму про компенсації змінили: у випадку, якщо екс-бенефіціари банкрута доводять у суді неправомірність рішень НБУ про виведення з ринку або націоналізації, у них є півроку, щоб домовитися з Кабміном про відшкодування шкоди. Якщо сторони не прийдуть до згоди, суму компенсації повинен визначити український суд.

Проти першої версії №2571 виступає особисто голова комітету Данило Гетьманцев. Він пояснив, що частина положень законопроекту підсилюють Нацбанк і потенційно порушують Конституцію.

За словами Гетьманцева, комітет постарається визначитися з новою редакцією проекту до наступного пленарного тижня – 17-21 лютого.

Таким чином, велика ймовірність, що МВФ не затвердить нову кредитну програму для України в лютому.

Нагадаємо, що сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні знакових виробництв, пов'язаних з "Приватбанком".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Про судові справи з "Приватбанку" читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Атакують Суркіси, Коломойський - у півзахисті, на воротах - Порошенко".