Милованов назвав підприємства, що не підлягають приватизації

18 листопада 01:11

За словами міністра, для управління стратегічними державними підприємствами і активами буде створено Фонд національного багатства.

 

Міністр економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов перерахував критерії, відповідно з якими урядом прийматиметься рішення про приватизацію державних підприємств.

За словами міністра, до таких критеріїв відносяться стратегічність, сервісність і прибутковість підприємства. Він уточнив, що підприємства та активи, які є стратегічно важливими для держави, не будуть приватизовані.

Те ж саме стосується і підприємств, що виконують важливі сервісні функції, як наприклад система публічних закупівель ProZorro.

"Наприклад, аеропорти. Можливо, важливі аеропорти можна зробити Триватними. Але порти, вокзали, критичну інфраструктуру ми не можемо продавати. Акваторії портів... тобто сам порт, можливо, і може бути приватним, а от купити акваторію і потім нікого туди не пускати - ми цього не допустимо", - розповів Милованов в інтерв'ю телеканалу "Прямий", опублікованому 17 листопада.

Говорячи про "Укрзалізницю", він допустив часткову приватизацію компанії.

"У нас величезні обсяги ресурсів і активів, які важливі і стратегичні. І вони завжди будуть залишатися в державній власності", - додав міністр.

За словами голови Мінекономіки, уряд планує створити Фонд національного багатства для управління держкомпаніями і активами.

Згідно з п'ятирічною програмою Кабміну, уряд Олексія Гончарука планує приватизувати кілька сотень і ліквідувати кілька тися чдержавних підприємств, які вважає неефективними. Проєкт держбюджету-2020 передбачає 6 млрд грн доходів від "великої" приватизації і стільки ж від "малої".

Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в матеріалі Юлії Самаевой "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".