Ми думаємо про ліквідацію Пенсійного фонду й передачу його функцій Мінфіну або Держказначейству — Третьякова

24 лютого 18:35

У цьому році пенсія буде проіндексована тричі.

 

Які гарантії збереження коштів громадян в рамках пенсійної системи, що перебудовується, влада збирається запропонувати?Навіщо заміняти пільги на компенсації? Як налагодити систему самостійного захисту домогосподарств від життєвих ризиків з нинішнім рівнем мінімальних зарплат? З допомогою яких інструментів регулювати ринок праці, щоб створити справедливі умови для всіх його гравців? На ці та інші питання голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьяковаа відповідала в інтерв'ю ZN.UA.

У відповідь на слова журналістки, що вперше за двадцять років на 12 мільярдів скорочені соціальні витрати бюджету, а також не закладені кошти на щорічну індексацію пенсій, Третьякова запевнила:

"Тричі нинішнього року пенсія буде проіндексована. Можливо, відсоток індексації буде нижчий, ніж розраховував попередній уряд. Бо формула 50/50 (ми теж її прийняли) - це половина від величини інфляції й половина від відсотка зростання заробітної плати. А інфляція у 13–18% - це не інфляція у 3–5%, яку ми спостерігаємо нині. Що ж до мінімальної заробітної плати, то вона цього року теж зросте двічі - з 1 липня і з 1 грудня. І все це закладено у бюджет".

"Так, я знаю, що у колишнього міністра Реви є побоювання, що без нього нова міністерка Юлія Соколовська чогось не дорахувала. Але не забуваймо, що на чолі Пенсійного фонду той самий, призначений ексміністром, Євген Капінус. Який, власне, й робив усі розрахунки. І річ тут, швидше, не в Соколовській або Капінусі, а в складній формулі, прийнятій 2017 року. Тому що контролювати Пенсійний фонд, фонди соціального страхування і безробіття, практично, неможливо. Ми працюємо над новим законодавчим механізмом, який дозволив би навести там порядок", - додає вона.

На ремарку журналістки про те, що сьогодні ПФУ страждає від нестачі коштів, Галина Третьякова говорить:

"Ну, знаєте, дефіцит - це не страждання. У разі необхідності він закривається держбюджетом. Страждання можуть бути тільки в людей, коли вони несвоєчасно одержують пенсію. Проте завдання менеджменту Пенсійного фонду - якісно організовувати робочий процес і турбуватися про власну ліквідність. Ми, зі свого боку, думаємо про можливе перезавантаження форми існування ПФУ. Один із варіантів - ліквідація Пенсійного фонду й передача його функцій Мінфіну або Держказначейству. Або перетворення ПФУ разом із фондами соціального страхування та безробіття на Національне страхове агентство. Цей план ми вже презентували спільно з урядом".

Раніше Галина Третьякова заявила, що роботодавцю не вистачає робочої сили, значить він сам буде підвищувати зарплати. А так само розповіла, що реєстри учасників АТО, ВПЛ, ПФУ готуються для верифікації.

Детальніше читайте в інтерв'ю з Галиною Третьяковою: "Керівництво економікою через підвищення мінімальної зарплати я вважаю соціалістичним". Повну відео версію інтерв'ю дивіться тут.