Лоукостер Ryanair відмовився від виходу на український ринок

10 липня 20:08

Ірландська компанія звинуватила керівництво аеропорту "Бориспіль" в захисті авіаперевізників з високими тарифами.

 

Найбільший європейський лоукостер Ryanair скасував запланований вихід на український ринок, пославшись на публічний конфлікт із керівництвом аеропорту "Бориспіль".

Комерційний директор ірландської авіакомпанії Девід О'Брайен пояснив рішення менеджменту відмовою гендиректора "Борисполя" Павла Рябікіна виконувати угоди, досягнуті між Ryanair і Міністерством інфраструктури.

"Від імені українських клієнтів ми шкодуємо, що київський аеропорт продемонстрував, що Україна ще не є достатньо зрілим і надійним місцем для інвестицій. Невиконання київським аеропортом своїх зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 клієнтів і 400 робочих місць в аеропорту тільки в перший рік, що забезпечило б значне зростання економіки України. Ми шкодуємо про те, що Львівський аеропорт став жертвою рішення київського аеропорту", – сказано в повідомленні, поширеному прес-службою компанії у понеділок, 10 липня.

Ryanair заявили, що керівництво "Борисполя" відкрито стало на захист бізнес-інтересів авіаперевізників з високими тарифами, зокрема, "Міжнародних авіаліній України", позбавивши українців доступу до найнижчих в Європі тарифів та найбільшої мережі маршрутів.

"У Ryanair немає вибору, крім як скасувати чотири нових київських маршрути і сім нових львівських маршрутів", – відзначили в компанії, пообіцявши повернути гроші клієнтам, які забронювали квитки на рейси до України й з України.

Нагадаємо, 10 липня генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін заявив про неможливість виконати умови авіакомпанії Ryanair, так як частина з них суперечить українському законодавству, а частина – може принести аеропорту серйозні збитки.

Зокрема, Рябікін висловив незгоду з позицією перевізника, який наполягав на розгляді спірних питань у Лондонському арбітражі, а не в українських судах.

Також керівництво "Борисполя" заявило про неготовність надати лоукостеру безкоштовні послуги аеронавігації, стійки реєстрації, стоянки таксі, площі під рекламу, офіси продажу квитків, монтаж системи прийому багажу, землю під будівництво готелю, виплату аеропортом 35% доходів від діяльності магазинів Duty Free і закріпити пасажирський збір у розмірі 7,5 доларів з людини на п'ять років.

Міністр інфрастурктури Володимир Омелян висловив обурення у зв'язку з раптовою відмовою керівництва "Борисполя" від власних підписів в договорі про залучення лоукостера, а також заявив, що менеджмент аеропорту відстоює інтереси МАУ, тарифи якої істотно перевищують тарифи Ryanair.

"Найімовірніше, сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україні. Що хотіли, те й отримали", – написав міністр на своїй сторінці в Facebook 10 липня.

Раніше генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін повідомив, що аеропорт зі свого боку підписав договір з Ryanair і направив в головний офіс авіакомпанії. За його словами, в договорі не враховані всі побажання Ryanair. "Більшість, але не всі. Зокрема на напрямок Київ-Лондон знижка у 80% не надається, оскільки це напрямок для аеропорту "Бориспіль" новим не є", - додав він.

У квітні президент України Петро Порошенко повідомив, що після запровадження безвізового режиму в Україну прийдуть лоукости, а квитки до Європи коштуватимуть від 30 до 60 євро.