Китай підвищив мита на американські фрукти і свинину

02 квiтня 02:29

Загалом у списку 128 товарів із США.

 

Китай підвищив мита на 128 товарів із Сполучених Штатів у відповідь на нещодавнє рішення Вашингтона щодо мит на алюміній і сталь із Пекіна. Відповідне рішення прийняла митна комісія по тарифах китайської державної ради, пише "РБК-Україна".

Від 2 квітня фрукти і вироблені з них продукти будуть обкладатися митом у 15%, а свинина і продукція з неї - у 25%.

"Підтримка багатосторонньої торговельної системи і призупинення тарифних поступок Сполученим Штатам є законними заходами, прийнятими Китаєм з використанням правил Всесвітньої торгової організації і для забезпечення її інтересів", - повідомляє китайський Мінфін.

Повідомляється, що новими тарифами на сталь і алюміній США завдали "серйозну шкоду інтересам Китаю" і "щоб захистити інтереси Китаю і збалансувати втрати, викликані заходами США щодо інтересів Китаю", були введені тарифи на імпорт 128 товарів.

Також нещодавно повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив про плани ввести мита на імпорт товарів з Китаю загальною вартістю 60 мільярдів доларів, а також обмежити китайські інвестиції в США. Відповідне рішення було прийнято через крадіжку Китаєм технологій за допомогою кібератак і запозичення технологій шляхом доступу іноземних компаній на китайський ринок.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. 8 березня Трамп підписав розпорядження про введення нових тарифів на імпорт сталі й алюмінію.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Раніше видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.