Кількість бажаючих будувати сміттєпереробний завод у Львові зросла до 12 компаній

12 липня 09:40

У конкурсі на будівництво заводу брали участь підприємства з 11 країн.

 

На будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ) у Львові заявки подали 12 компаній з 11 країн. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради з посиланням на мера міста Андрія Садового, який раніше говорив про п'ять компаній.

"Це ті компанії, які мають найбільший досвід в Європі і в світі з будівництва комплексів з переробки відходів. Зараз комісія буде вивчати бекграунд кожної з компаній і наступний етап - визначення однієї компанії", - заявив він.

Відзначається, що оцінка документів на відповідність кваліфікаційним вимогам здійснюватиметься 30 днів, після чого оприлюднять список компаній, допущених до участі в основній частині конкурсу.

Список підприємств, які надали заявки: Eggersmann Anlagenbau GmbH (Німеччина), Control Process S. A. (Польща), суміш пов (China Machinery Engineering Corporation, КНР); Ceres Group SAS (Франція), ECONOVA (АТ ЕКОНОВА, Польща), HELECTOR S. A (Греція), M-U-T (Австрія), JV EFACEC-TAHAL (Ізраїль), Atzwanger AG (Італія), Axis-Waste Treatment Technologies (Нідерланди), RIKO, industrijski, gradbeni inženiring in leasing, d.o.o. (Словенія), 3 B Hungaria (Угорщина).

Згідно з умовами тендеру, будівництво заводу, який буде здатний переробити 240 тисяч тонн відходів на рік, триватиме 24 місяці. Після запуску заводу в експлуатацію переможець тендеру ще рік буде обслуговувати комплекс і вести підготовку місцевих спеціалістів.

Як писало DT.UA, існуючі покарання за порушення вимог законодавства під час поводження з відходами в Україні не виконує покладену на них функцію. Ускладнює ситуацію і те, що багато осіб, які діють всупереч встановленому порядку, залишаються непокараними. Як наслідок - щороку на території нашої держави утворюється понад 27,5 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, ліси перетворюються на смітники, а люди кидають папірці і недопалки просто посеред вулиці. Тому у Верховній Раді України зареєстровані законопроекти, спрямовані на боротьбу зі сміттям і охорону навколишнього середовища.

Детальніше про необхідність підвищення відповідальності за забруднення навколишнього середовища читайте в матеріалі Любомири Тимощук "Штрафи за сміття: в очікуванні істотних змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".