Кабмін схвалив випуск валютних ОВДП

30 вересня 08:47

Кабінет міністрів України погодив умови впровадження нового інструменту - випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), деномінованих у доларах США.

 

Відповідну постанову №1011 Кабмін прийняв у середу, 28 вересня.

Даним документом уряд вніс зміни до своєї постанови №80 від 31 січня 2011 року "Про випуски ОВДП", розширивши перелік облігацій внутрішньої держпозики середньостроковими (від року до п'яти) і довгостроковими (понад п'ять років) облігаціями з індексованою вартістю, при погашенні яких враховується зміни курсу гривні до долара з моменту розміщення.

Згідно з постановою, індексація номінальної вартості такої облігації здійснюється на дату її погашення відповідно до зміни середньозваженого курсу гривні до долара США на міжбанківському ринку за календарний місяць, що передує первинному розміщенню і погашенню облігацій.

Відповідно до затверджених постановою умов випуску нових облігацій, у разі зміцнення курсу гривні до долара номінальна вартість індексуватися не буде.

Курс береться з розрахунку за $100 з округленням до двох знаків після коми та оприлюднюється Нацбанком на його офіційному інтернет-сайті.

Виплата купону здійснюється раз на півроку і без урахування зміни курсу гривні до долара. При цьому річна процентна ставка купона визначається як середньозважена дохідність за конкурентними заявками на первинному аукціоні. Дані ОВДП реалізуються фізичним та юридичним особам на добровільній основі.

Обсяги випуску облігацій з індексованою вартістю узгоджуються Мінфіном з Національним банком у кожному разі їх первинного розміщення. Номінальна вартість однієї ОВДП - 1 000 гривень.

Нагадаємо, що про намір випустити ОВДП, деноміновані у валюті, в інтерв'ю ZN.UA повідомив голова НБУ Сергій Арбузов. За його словами, даний інструмент - лише одна з цілої низки програм з утримання капіталу у країні. Зокрема, зазначив він, за цю ідею вхопилися банки з іноземним капіталом.

При словами С.Арбузова, це будуть не цільові ОВДП, а звичайні, але залучені від їх розміщення ресурси уряд розраховує направити на пріоритетні програми в сільському господарстві, будівництві, металургії, енергозбереженні. За його словами, по суті облігації припускають фіксацію курсу для інвестора, який зайде в Україну на визначений термін.

Голова НБУ висловив упевненість, що коли цей інструмент буде впроваджений і почне активно використовуватися, то крім позитиву, нічого більше не принесе.

Нагадаємо, що в 2011 році уряд планує розмістити ОВДП на суму 45,6 млрд грн (з початку року обсяг продажів склав 18,97 млрд грн). У 2010 році було продано ОВДП на суму близько 40,82 млрд грн. На даний момент в обігу перебувають ОВДП на загальну номінальну суму 145,16 млрд грн (з них Нацбанку належить 75,1 млрд грн, банкам - 59,5 млрд грн, нерезидентам - 5,1 млрд грн).