Кабмін дозволив "Нафтогазу" підписати договори з "Газпромом" про транзит газу і врегулювання спорів

30 грудня 20:29

Поставки російського газу через ГТС України 2020-2024 роках будуть збережені.

 

Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" підписати угоди про транзит газу і врегулювання спорів із російським "Газпромом". Йдеться про надання послуг із транспортування російського газу через газотранспортну систему України в 2020-2024 роках, а також про врегулювання корпоративних спорів між компаніями і засади подальшого співробітництва.

Дозвіл закріплено розпорядженням №1405-р, затвердженим урядом 30 грудня. Текст розпорядження опубліковано на сайті Кабміну. Текстів договорів там поки що немає.

Читайте також: У контракті щодо транзиту російського газу через Україну спливли важливі нюанси

Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомив, що "Нафтогаз" і "Газпром" підготували власні проекти договору про транзит газу. Підписання підсумкового документа могло відбутися ще 27 грудня, але переговори у Відні затягнулися.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ в Євросоюз через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу про врегулювання спільних претензій. Згідно підписаною в Мінську протоколу, "Газпром" зобов'язався протягом п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів у відповідності з рішенням Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", у свою чергу, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.

Детальніше про домовленості по газу читайте у статті Олексія Кучеренко "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".