JP Morgan погіршив прогноз для української економіки

01 грудня 17:02

Аналітики прогнозують помірне уповільнення зростання наступного року на тлі зниження транзиту газу й впливу земельної реформи.

 

Аналітики американського фінансового холдингу JP Morgan погіршили прогноз зростання економіки України цього року до 4% ВВП (4,3% у жовтні). Прогноз на наступний рік, як і раніше, залишається на рівні 3,8% ВВП.

"Зростання економіки прискориться цього року приблизно до 4%. Але, незважаючи на поштовх до інвестицій, ми прогнозуємо помірне уповільнення у 2020 році на тлі зниження транзиту газу й певного негативного короткострокового впливу земельної реформи", - цитує дані оновленого в листопаді прогнозу "Інтерфакс-Україна".

А вже у 2021 році аналітики прогнозують зростання української економіки до 4,5%.

Водночас прогноз щодо курсу гривні на найближчі три роки залишається незмінним: 25 гривень за долар при деякому слабшанні курсу в подальшому у 2019 році; 26,5 грн/долар у 2020 році; 27,5 грн/долар – у 2021.

Дефіцит поточного рахунку в 2019 року становитиме 2,8% ВВП, вважають аналітики (2,9% у жовтні), однак вже у 2020 та 2021 роках цей показник поліпшиться до 3, 4% (3,8% у жовтневому прогнозі) та 5% відповідно.

Експерти чекають на затвердження нової програми кредитування від МВФ у першому кварталі 2020 року, після чого Україна протягом року отримає два транші, пише "Економічна правда".

"Основні вимоги стосуються земельної реформи, законопроєкт якої пройшов перше читання і передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року, і поправок до банківського законодавства, які запобігли б скасуванню націоналізації банку (йдеться про "Приватбанк" - ред.) і, ймовірно, незабаром будуть зареєстровані в парламенті", - наголошується в прогнозі.

Аналітики також відзначили одностайне рішення членів монетарного комітету НБУ щодо зниження облікової ставки в жовтні з 16,5% до 15,5%, причиною чого стало уповільнення темпів інфляції.

Згідно з прогнозом, у 2019 році вона очікується на рівні 6,5%, у 2020-му знизиться до 5,7%. Отже, наступного року експерти очікують подальшого зниження облікової ставки.

Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's назвали занадто оптимістичним прогноз українського уряду щодо зростання ВВП до 7% на рік. Попри поліпшення макроекономічної стабільності, спокійний транзит влади після виборів і підвищення ймовірності продовження реформ, таке зростання до 2021 року є важкодосяжними.

Докладніше про потенціяли зростання ВВП України читайте у статті Павла Гайдуцького "Зростання ВВП на 40%: як неможливе зробити можливим?" для "Дзеркала тижня. Україна".