"Ходіння" доларів в Україні буде обмежено: Азаров поговорив з Арбузовим

27 вересня 07:38

Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що в Україні потрібно обмежити обіг долара і посилити розрахункові операції у гривні. У зв'язку з цим правління Національного банку найближчим часом розгляне і скорегує правила валютних операцій, заявив він.

 

Про це він сказав, коментуючи постанову НБУ щодо обміну валюти з паспортом.

Прем'єр-розповів, що у нього вчора відбулася зустріч з головою Нацбанку Сергієм Арбузовим.

«Я сказав Сергію Геннадійовичу, що є окремі скарги, певні занепокоєння не тільки простих, людей, а й з Асоціації українських банків (щодо обміну валюти з паспортом - ред.)», - зазначив М.Азаров.

Тому, за його словами, потрібно розглянути перший досвід і проблеми застосування обміну валют із паспортом.

«У мене не викликає сумнівів, що рішення Національного банку правильне. Треба нарешті серйозно займатися тіньовою економікою, виплатою зарплат у конвертах. Взагалі, долар не повинен ходити у нашій країні як засіб розрахунку, його ходіння має бути обмежено. Розраховуючись доларом, ми послаблюємо свою валюту - гривню», - зазначив М.Азаров.

Прем'єр підкреслив, що українська валюта надійна, стабільна і вона має використовуватися при розрахункових операціях в Україні, а долар повинен застосовуватися для поїздки на відпочинок. «Його оборот у країні має бути обмежено», - підкреслив М.Азаров.

Прем'єр нагадав, що Україна протягом 20 років розраховувалася чужою валютою, а в Європі, за його словами, ніхто не розраховується гривнею, а тільки своєю національною валютою.

Також М.Азаров розповів, що С.Арбузов йому пообіцяв, «що розгляне і скоректує всі правила, які вони прийняли».

Нагадаємо, згідно з новою постановою №278 Національного банку України, з 23 вересня 2011 року обмін валют у будь-якій кількості здійснюватися тільки при пред'явленні паспорта або іншого документа, що вказує на місце проживання людини.

Раніше президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко негативно оцінив рішення про паспортизацію валютних операцій. За його словами, після введення паспортизації деякі банки у п'ять разів зменшили обсяг купівлі-продажу валюти.