Гройсман оголосив перелік держпідприємств на приватизацію

12 вересня 18:52

Уряд хоче продати "Центренерго", Об'єднану гірничо-хімічну корпорацію, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, ОПЗ, Укргазбанк, "Турбоатом", "Укрспирт".

 

Приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можуть бути продані, дозволить досягти щорічного росту економіки в 6-7%, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ, на якому був ухвалений законопроект про умови приватизації.

"До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, які працюють в нерегульованих галузях. В їх числі – держкомпанія "Центренерго" на весну 2018 року, Об'єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто в держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, "Турбоатом", "Укрспирт" та інші", - сказав глава уряду.

На його думку стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше сотні компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту, які збільшать прибуток підприємств. Решта – понад 3 тисячі об'єктів - мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

Він висловив впевненість, що ухвалення проекту закону у Верховній Раді має статися протягом місяців.

"Зволікати далі неможна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним", - сказав Гройсман.

У проекті державного бюджету України на 2018 рік, підготовленого Міністерством фінансів, закладені надходження від приватизації державного майна на рівні 22 млрд грн.

У серпні ФДМ провів аукціони, на яких компанії Ріната Ахметова Ornex були продані блокпакети п'яти енергогенеруючих і енергопостачальних компаній на суму 3,054 млрд грн. Ще на три пакета покупця не знайшлося.