ФРС США може знизити відсоткову ставку вперше за 11 років

31 липня 11:06

Процентну ставку можуть опустити на 0,25 п. п. до 2,25% річних.

 

Більшість аналітиків впевнені, що Федеральна резервна система США за підсумками липневого засідання знизить базову процентну ставку вперше з 2008 року.

Передбачається, що Федеральний комітет з відкритих ринків знизить процентну ставку по федеральних кредитних коштів (federal funds rate) на 0,25 процентного пункту з поточного рівня, до діапазону від 2% до 2,25% річних.

Більш того, котирування ф'ючерсів на рівень ставки припускають три зниження ставки до січня, включаючи липневе, і ще одне - в 2020 році. Інвестори також оцінюють шанси на зменшення ставки відразу на 0,5 п. п. приблизно в 25%.

У той же час, аналітики рейтингового агентства Fitch відзначають, що очікування ринку занадто оптимістичні. На їхню думку, ФРС знизить ставку тільки один раз в 2019 році, після чого ставка залишиться незмінною до кінця 2020 року.

За словами експертів, ВВП США зростає швидше очікуваного, а показники споживчих витрат і зростання зайнятості залишаються сильними в умовах низького безробіття.

Таким чином, зниження ставки, швидше за все, буде представлено в якості запобіжного заходу для скорочення понижувальних ризиків, а не як реакція на поступають статистичні дані.

Крім стимулювання економіки в умовах зростаючої невизначеності, іншою причиною для зниження ставки може стати занадто низька інфляція.

Також певний тиск на центробанк створюють заяви президента США Дональда Трампа, який неодноразово критикував його за недостатньо м'яку політику.

Нагадаємо, що місяцем раніше Федеральна резервна система США залишила базову процентну ставку на рівні 2,25-2,5%, незважаючи на очікування ринку.

Раніше ФРС США всупереч думці президента Дональда Трампа прийняла рішення підвищити базову процентну ставку на 0,25 процентних пункту, до 2,25-2,5%.

Як писав для DT.UA економіст Сергій Кораблін, підвищення процентної ставки американської ФРС може вдарити по українській економіці, скоротивши бізнесу і банкам доступ до іноземних інвестицій і кредитів.

Детальніше про ризики рішень ФРС читайте у статті Сергія Корабліна "Стара картина в новорічному інтер'єрі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".