Експерт вказує на складнощі для подачі апеляції на рішення щодо транзитної суперечки з РФ

15 квiтня 09:29

Перспективи перегляду справи залишаються туманними.

 

Україна має право подати апеляцію на рішення щодо транзитного спору з РФ до Постійного апеляційного органу СОТ. Однак існує низка причин, які можуть утримувати український уряд від звернення до Апеляційного органу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Альона Омельченко, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі юридичної фірми "Ільяшев і Партнери". По-перше, за її словами, перспективи перегляду справи залишаються туманними. Постійний апеляційний орган СОТ порівняно нечасто докорінно змінює рішення третейської групи.

"По-друге, складно передбачити, коли апеляцію буде розглянуто по суті. Річ у тім, що Апеляційний орган може розглядати справи в складі не менш як трьох арбітрів. Нині їх рівно три, і у двох з них термін перебування на посаді закінчується ще до кінця цього року. Через нестачу арбітрів орган не може оперативно розглядати справи, і вже зараз накопичилося чимало справ, які перебувають у "черзі" на розгляд, - зазначає експерт. - По-третє, приймаючи рішення про звернення до Постійного апеляційного органу СОТ, безсумнівно, Україна проконсультується з ЄС як із третьою стороною в спорі. Малоймовірно, що ЄС підтримає ідею перегляду рішення, оскільки Брюссель влаштовує той факт, що третейська група обмежила застосування заходів для певних критеріїв, тим самим підсиливши позицію ЄС у справі проти США щодо алюмінію та сталі".

По-четверте, на думку автора, абсолютно неочевидний механізм, з допомогою якого можна примусити Росію виконувати рекомендації Органу з вирішення спорів СОТ у разі позитивного для України перегляду справи.

Детальніше про складнощі з переглядом транзитного спору читайте у статті Альони Омельченко "У пошуках втраченого транзиту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".