Держфінмоніторинг відзвітував про свою діяльність за дев'ять місяців 2019 році

21 жовтня 13:55

У матеріалах сума фінансовий операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів, становить 81,1 млрд грн.

 

За дев'ять місяців 2019 року Державною службою фінансового моніторингу України (Держфінмоніторингом) підготовлено 641 матеріал (з них 383 узагальнених матеріалів та 258 додаткових узагальнених матеріалів). Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Матеріали направлено до: органів прокуратури - 82 матеріали; Державної фіскальної служби України - 152 матеріали; органів внутрішніх справ - 131 матеріал; Служби безпеки України - 156 матеріалів; Національного антикорупційного бюро України - 114 матеріалів; Державного бюро розслідувань - 6 узагальнених матеріалів.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 81,1 млрд грн.

При цьому за даний період Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 153 матеріали, які пов'язані з підозрою у корупційних діяннях: Національного антикорупційного бюро України - 114 матеріалів; органів прокуратури України - 28 матеріалів; Служби безпеки України - 7 матеріалів; органів фіскальної служби України - 3 матеріали; органів внутрішніх справ - 1 матеріал.

У матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 40,1 млрд грн.

Відомством направлено до правоохоронних органів 73 матеріали стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов'язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України. З 73-х переданих матеріалів, 18 матеріалів містили інформацію щодо виявлених зв'язків з Російською Федерацією.

Зазначені матеріали направлено до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань.

У 37 випадках (матеріалах) заблоковано кошти стосовно фінансових операцій осіб, які за інформацією правоохоронних органів можуть бути пов'язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму, на загальну суму в еквіваленті 27,59 млн гривень.

Нагадаємо, що на 58 Пленарному засіданні Комітету MONEYVAL, що відбувалось з 15 по 19 липня п.р. у м. Страсбург (Французька Республіка), українською делегацією на чолі з Держфінмоніторингом представлено вищезгаданий перший звіт про прогрес, який був успішно затверджений Комітетом 18 липня. Затвердження цього звіту стало підтвердженням схвалення міжнародною спільнотою кроків, що здійснює наша держава у сфері підвищення ефективності національної системи фінансового моніторингу.