Ціни на нафту ростуть на новинах про зниження запасів у США

17 травня 09:42

Brent дорожчала до 79,38 доларів за барель.

 

Світові ціни на нафту у четвер, 17 травня, демонструють позитивну динаміку після публікації напередодні статистики Міністерства енергетики США щодо скорочення запасів "чорного золота" в країні, свідчать дані торгів. Як свідчать дані Міненерго США, вони скорочуються другий тиждень поспіль.

Станом на 8:27 вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,11% - до 79,38 доларів за барель, вартість червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,28% - до 71,69 долара за барель.

Згідно зі статистикою Міненерго, за минулий тиждень комерційні запаси нафти у США скоротилися на 1,4 млн барелів, або на 0,3% - до 432,4 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували більш помірне зниження - на 0,76 млн барелів, або на 0,18% - до 433,04 млн барелів.

"Запаси скоротилися, оскільки збільшилася активність нафтопереробки, а чистий імпорт нафти залишається невеликим на тлі значного зростання обсягів експорту", - пояснив агентству MarketWatch аналітик дослідницької компанії ClipperData Метт Сміт.

Крім цього, трейдери продовжують стежити за політичною ситуацією у Венесуелі, де на майбутніх вихідних відбудуться президентські вибори. На президентську посаду претендують чинний голова держави Ніколас Мадуро, опозиціонер Енрі Фалькон, Рейнальдо Кіхада і Хав'єр Бертуччі.

На думку аналітиків, політична невизначеність в країні-експортері нафти може призвести до подальшого скорочення видобутку сировини. Раніше Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило про те, що видобуток "чорного золота" у Венесуелі минулого місяця сягнув мінімальної позначки з початку 1950-х років і може продовжити знижуватись.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".