Ціни на нафту падають через відмови Китаю від планів по зростанню економіки

22 травня 11:19

Інвестори очікують падіння попиту на нафту.

 

Ціни на нафту сьогодні, 22 травня, почали знижуватися через рішення Китаю відмовитися від мети щодо зростання економіки на 2020 рік. Про це повідомляє Reuters.

На такі плани відреагували інвестори, які стурбовані тим, що споживання нафти в світі значно знизиться.

До 11:00 по Києву, липневі ф'ючерси Brent впали на 5,44% і торгувалися по $ 34,10 за барель. Ф'ючерси WTI знизилися на 6,66% - до $ 31,66 за барель.

"Відмова від цілі росту може бути інтерпретована як зменшення уваги до інвестиційної активності і стати негативним фактором для ринку нафти", - зазначив Стівен Іннес, головний стратег з ринків AxiCorp.

Читайте також: З 18 березня в Україні посилили карантинні заходи — Кабмін

Нагадаємо, що до 22 травня ціни на нафту зростали майже тиждень. Ринок реагував на скорочення обсягів виробництва основними виробниками, а також скорочення запасів нафти в США.

При цьому американські компанії два тижні поспіль скорочували кількість нафтових і газових бурових установок. Що балансувати попит і стабілізувало ціни на сировину.

20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Ситуація на біржі була обумовлена надлишком нафти на ринку при зростанні видобутку, низькому попиті і переповненості нафтосховищ в США.