Ціни на нафту Brent і WTI зрівнялися вперше за 4 роки

23 грудня 09:17

Експерти не виключають, що вирівнювання цін на нафту Brent і WTI може говорити про початок відновлення ринку.

 

Світові ціни на нафту на торгах середовища коригуються вгору після досягнення одинадцятирічного мінімуму. Аналітики не вірять, що ціни на "чорне золото" збережуть позитивну динаміку за зберігається надлишкової пропозиції на ринку.

За станом на 08.30 по Києву вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,72% - до $ 36,41 за барель. Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,69% - до $ 36,41 за барель.

Експерти вважають, що збільшення виробництва в США і експорт з Саудівської Аравії тільки посилюють вплив надлишку на ринок і не чекають змін ситуації найближчим часом.

"Ми вважаємо, що надлишок нафти буде і в наступному році", - сказав Bloomberg аналітик Goldman Sachs Джеффрі Каррі ст. Також він додав, що є ризик падіння цін на нафту до $ 20 за барель, якщо буде триматися тепла погода.

Вирівнювання цін на нафту може бути сигналом про відновлення ринку - виробники в США скорочують видобуток на тлі низьких цін, пише The Wall Street Journal. До 2010 року американська нафта торгувалася з премією до Brent, так як США були найбільшим імпортером нафти. Однак зростання видобутку нафти в США змінив ситуацію, і іноді в останні роки премія на Brent досягала $ 20 за барель.

Читайте також: Путін зібрав Раду безпеки через падіння цін на нафту

Раніше Організація країн-експортерів нафти ОПЕК не стала змінювати квоти на видобуток нафти, прийнявши рішення про збереження фактичних обсягів видобутку нафти, що становить близько 31,5 млн барелів на добу. При цьому країни-члени картелю домовилися не встановлювати квоти до наступного засідання у червні 2016 року.

Аналітики Citigroup очікують, що в першому кварталі 2016 року нафта марки Brent буде коштувати в середньому 43 долара за барель, а до кінця року ціни піднімуться до 60 доларів за барель.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.