Аварійність магістральних газопроводів України в сім разів нижче, ніж аналогічних систем в Росії

15 квiтня 10:11

І наша ГТС, і газотранспортники в цілому, і диспетчери завжди справлялися, а залізо не підводило.

 

За останні п'ять років спостережень аварійність магістральних газопроводів України в сім разів нижче, ніж аналогічних систем в Росії.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. За його словами, при цьому газопроводи "Північного потоку-1" і відрізок магістрального газопроводу Ямал-Західна Європа, що йде через Білорусь, завантажуються "Газпромом" рівномірно і постійно. На частку нашої ГТС випадає балансування запитів європейських споживачів, а це означає, що обсяг поставок може за добу зрости вдвічі або так само різко скоротитися. Для будь-якої європейської газотранспортної системи і її оператора це кожен раз виклик.

"Українська ГТС з цим справляється. За останні роки не було жодного випадку, щоб українська сторона (фізичний оператор ГТС - ПАТ "Укртрансгаз") не виконала своїх зобов'язань, - зазначає експерт. - Навіть у ситуаціях, коли "Газпром" докладав усіх зусиль, щоб проблеми в українській ГТС виникли: зменшував тиск на вході в газотранспортну систему України нижче договірного і, відповідно, нижче нормативного, різко змінював заявлений обсяг поставок, не надавав своєчасно українським диспетчерам інформацію про плани транспортування російського газу тощо. Тим не менш і наша ГТС, і газотранспортники в цілому, і диспетчери справлялися, а залізо не підводило (завдяки їм же)".

Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".