Українські короткометражки хочуть зробити альтернативою голлівудським різдвяним блокбастерам

07 грудня 11:55

Прокат серії короткометражок "Українська нова хвиля" стартує в 13 українських містах 11 грудня. "Українську Хвилю" позиціонують як "вінець" і "фініш" вітчизняного кінематографічного року.

 

З 11 грудня в прокаті стартує друга добірка українських короткометражних фільмів "Українська Нова Хвиля. Romantigue". Це спільний проект Держкіно України та Національного Центру Олександра Довженка.

Практично всі фільми, що увійшли в новий збірник, пройшли селекцію на міжнародних кінофестивалях. А рік тому цей проект стартував. І, як кажуть організатори, мав великий успіх. У Національному Центрі Довженка позиціонують "Українську Хвилю" як "вінець" і "фініш" вітчизняного кінематографічного року, а також натяк на перспективу на майбутнє нашого кіно (всі автори - молоді кінематографісти).

В добірку найкращих короткометражок увійшли такі фільми: "Стеляться тумані", "18+", "Не менше 50 кг", "Кисневий голод", "Русалка", "Дівчинка з риб'ячим хвостом", "Інь, і що з цим робити". Хронометраж - від 7 до 30 хвилин.

У різних киноисториях знімалися, в основному, актори київських театрів і студенти творчих вузів. Серед відомих - Олег Замятін, Анжеліка Гирич, Олександр Ігнатуша.

Сім коротких історій - це сім різних життєвих і фантасмагоричних ситуацій. У Держкіно наполягають, що в новій добірці більше жанрового кіно, більше уваги на екрані до людини та її психології.

Не виключено, що деякі молоді режисери (і сценаристи) проявлять себе надалі саме на полігоні жанрового кіно в "повному метрі".

Автори короткометражних фільмів: Дмитро Лисенбарт, Роман Бровко, Юлія Гоголь, Марина Артеменко, Анастасія Максимчук, Олександр Бубнов, Сергій Мельниченко, Мирослава Хорошун.

Наприклад, у стрічці Мирослави Хорошун "Інь, і що з цим робити" - сімейна історія на тлі цирку. Чоловік директорки цирку захворює дивною хворобою. Тому дружина шукає причину в самому собі. Делікатне сюжет у стрічці Романа Бровка "18+". Його 19-річна героїня хоче розлучитися з невинністю, щоб не бути білою вороною серед одноліток. У цьому їй допомагає, природно, краща подруга. Ще один соціально-етичний поворот у фільмі Марини Артеменко "Не менше 50 кг". Молода героїня вирішує боротися... з власною вагою: вона хоче наростити свої кілограми в пику тотального схуднення. А це тягне за собою цілий ряд комічних поворотів.

У прес-службі Держкіно повідомили, що більшість фільмів із цієї збірки підтримані державним фінансуванням. Серед семи короткометражних стрічок є переможці пітчингів, а один проект знятий на президентський грант.

"Успіх попереднього проекту "Нова хвиля" надихнув нас, тому і виникло рішення зробити його регулярним. Принцип відбору: у збірник увійшли тільки ті фільми, які пройшли "сито" фестивалів "Молодість", "Крок", Одеського МКФ. Деякі роботи брали участь у міжнародних кінофестивалях за кордоном. Є в новому збірнику і незалежні продюсерські проекти", - розповів ZN.UA координатор "Нової хвилі" Іван Козленко (Національний центр імені О.довженка).

"У 2013 році було знято кілька десятків українських короткометражних фільмів. Тому було з чого вибирати. У цьому році вдалося зробити жанрову палітру стрічок більш романтичної тематики. Тому і повна назва проекту - "Українська нова хвиля. Romantigue". Взагалі сам факт наявності такої кількості різножанрових стрічок обнадіює. Останнім часом в Україні знімали в основному соціальне кіно. А прикладів кіно чистих жанрів, а значить кіно з потужним глядацьким потенціалом, було не так багато. Такі картини стали з'являтися лише в останні півроку. До збірки ми включили також анімацію, автори якої не зовсім дебютанти", додав він.

"Мені здається, що новий збірник імпонує майбутнім новорічних свят, як українська альтернатива голлівудським різдвяним блокбастерам", - зазначив координатор "Нової хвилі".

Прокат "Української нової хвилі" - це 20 кінотеатрів в 13 українських містах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Чернівці, Черкаси, Севастополь, Полтава, Суми, Буча, Алчевськ. Передбачається 360 показів, з них 92 - у столиці. !zn

Читайте також:

Кількість насильства у фільмах в США за 60 років зросла вчетверо

Українська кіноспільнота збирає відео европротестов, щоб показати його світу

Фільм про Pussy Riot номінували на "Оскар"