У Києві виставлені близько 60 робіт живого класика українського живопису Івана Марчука

Автор : Василь Артюшенко
16 сiчня 11:16

Іван Марчук - Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.

 

Де б не жив Іван Марчук, у своїх гіперреалістичних полотнах він відтворював лише краєвиди рідної землі. Саме картини одного з 13-ти творчих циклів художника - "Пейзаж" - представлені в експозиції ретроспективної виставки "Земля моя - краса моя" у Національному музеї "Київська картинна галерея".

Перебуваючи у пошуках власного творчого стилю, у 1972 році митець для передачі одухотвореності природи винайшов власну оригінальну техніку "пльонтанізм" (від діалектного слова "пльонтати"- плести, переплітати), котра балансує на межі рукотворного і технічного і через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню. Експозиція містить близько 60 полотен, створених протягом 1972 - 2019 років. Художник творить полотна виключно на підсвідомості, вплив його полотен на глядача можна порівняти з дією 25 кадру, що передусім діє на підсвідомість. Сам митець говорить про це так: "Наперед я не знаю, що малюватиму. У мене виникає один образ, другий. Рука сама веде. Картини мені ніби являються".

Безмежно залюблений у неймовірну красу рідної природи, Іван Марчук передає цю любов глядачеві і своїм подвижництвом на творчій ниві доводить невичерпність мистецтва у творенні прекрасного. У доробку майстра близько 5000 картин. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 100 колективних виставок в Україні та за її межами.

Як Іванові Марчуку повернули більше ста його зниклих картин - читайте у нашому матеріалі.