"Коріолан" Богомазова представить Україну на Міжнародному театральному фестивалі в Угорщині

28 березня 16:07

Фестиваль пройде в Будапешті з 11 квітня по 5 травня.

 

Вистава "Коріолан" Дмитра Богомазова представить Україну на Міжнародному театральному фестивалі імені Імре Мадача (MITЕM), який пройде з 11 квітня по 5 травня в Угорському Національному театрі міста Будапешт.

Варто відзначити, що у програмі фестивалю відразу дві вистави Національного театру імені Івана Франка у постановці Богомазова: 24 квітня покажуть "Коріолан" , а 25 - Morituri te salutant. Також у програмі фестивалю остання вистава Еймунтаса Някрошюса в Драматичному театрі Клайпеди.

До Будапешта приїдуть Данський Odin Teatret легенди світової режисури Еудженіо Барби та Міхаель Тальхаймер з Berliner Ensemble, Рімас Тумінас з Театром Вахтангова, Сербський національний театр, театри з Чехії, Франції, Португалії, Словенії, Казахстану. Крім того, будуть представлені вистави хазяїв фестивалю, зокрема "Трагедія людини" у постановці Аттіли Віднянського.

У цьому році Богомазов отримав премію "Київська пектораль" як кращий режисер за роботу над "Коріоланом", а сама вистава буда визнана кращою у трьох категоріях та отримала номінації у основних з них: "Краще виконання чоловічої ролі" (Дмитро Рибалевський), "Краще виконання чоловічої ролі другого плану" (Остап Ступка, Іван Шаран), "Краще виконання жіночої ролі другого плану" (Наталія Сумська), "Краща сценографія" (Петро Богомазов), "Краща музична концепція" (Олександр Кохановський).

"Коріолан" також увійшов у лонг-лист фестивалю-премії "ГРА". Крім того, постановка візьме участь ще у кількох міжнародних фестивалях, а влітку буде показана у декількох містах України.

Трагедія Шекспіра "Коріолан" – це історія злету і падіння легендарного давньоримського полководця. У п'єсі є і гостра політична драма, і драма сімейних відносин, і внутрішня трагедія однієї людини. Її герой – Кай Марцій, уславився своїми подвигами у війні з ворогами римлян – вольсками. Після завоювання столиці вольсків міста Коріоли за бойові звитяги він отримав прізвисько Коріолан. Повернувшись з перемогою додому доблесний воїн йде у "велику" політику – у консули Римської республіки. Але у політичних баталіях незламний і непохитний герой, що звик перемагати ворогів у відкритому бою, виявився вразливим у своїй силі: відвертий, прямодушний і безкомпромісний Коріолан не здатний на обман і хитрощі.

Детальніше про виставу "Коріолан" читайте в статті Олега Вергеліса "Боєць і клоуни" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".