Карабиць: На Заході, на відміну від України, диктаторство з боку диригента неможливе

08 липня 20:56

На Заході диктаторство з боку диригента неможливе в принципі, оскільки персонально диригент дуже залежить від музикантів.

 

Про це диригент Кирило Карабиць заявив в інтерв'ю ZN.UA.

«Усі вони «голосують» за мене після концерту - і цими ж голосами визначають: хочуть мене й надалі бачити за диригентським пультом чи ні… Тому подумайте, як я можу бути диктатором?» - зазначив музикант.

Зовсім інша ситуація, за його словами, спостерігається в Україну. «Можливо, і тут колись «цивілізація» переможе? Можливо… А може - і ні. В Україні, до речі, стати «диктатором» дуже навіть легко… Ну ось приклад… Недавно керівництво нашої Національної опери дивним чином анулювало посаду головного диригента в цьому головному театрі країни… Це неймовірно… Коли диригент Кожухар із подивом звернувся в Мінкульт, там відповіли: «Це внутрішні справи театру!», - розповідає К. Карабиць. - А хіба це не диктатура стосовно музики? Або… Кажуть, нібито деяким нашим оркестрантам у тому ж театрі урізали 50% від їхніх ставок… Що ж тепер робити цим музикантам - грати упівсили, на 50% своїх можливостей? Вражаюче… У тій-таки Франції таке неможливе».

Р. Карабиць також розповів про провокації, які часом створюються на репетиціях - з метою поставити диригента в незручне становище, а потім подивитися - як він себе поведе?

« Після таких випробувань замислюєшся: може, слід бути більш жорстким? Але… музика - це ж постійний обмін, постійне спілкування на різних рівнях. Ось і вирішив для себе: ніякої жорсткості, краще вже якийсь інший шлях - тільки б не засохнути у байдужості…», - вважає диригент.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Олега Вергеліса і Катерини Константинової з Кирилом Карабцем