Янукович вважає, що проект Податкового кодексу містить певні недоліки, які потрібно виправляти

14 сiчня 10:55

Президент України Віктор Янукович вважає, що проект Податкового кодексу містить певні недоліки, які потрібно виправляти. Про це він заявив у вівторок, 3 серпня, у Сімферополі, повідомляє прес-служба голови держави. «Думаю, це буде зроблено найближчим часом», - сказав Янукович.

 

Президент України Віктор Янукович вважає, що проект Податкового кодексу містить певні недоліки, які потрібно виправляти. Про це він заявив у вівторок, 3 серпня, у Сімферополі, повідомляє прес-служба голови держави. «Думаю, це буде зроблено найближчим часом», - сказав Янукович.

Разом з тим він відзначив, що ухвалення Податкового кодексу буде мати суттєвий позитивний вплив на національну економіку і бізнес. «Кодекс всіх ставить у рамки, тому я виступав за те, щоб він був підготовлений якомога швидше», - підкреслив президент.

Як повідомлялося, проект Податкового кодексу опубліковано у газеті «Урядовий кур'єр», а також на сайті видання (файл у форматі PDF, розмір - 2,32 Мб).

Документом визначаються основні державні та місцеві податки і збори, а також принципи їх адміністрування.

Серед іншого, проект передбачає зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) із 20% до 17% з 1 січня 2014 (із 1 січня 2012 року - 19%, із 1 січня 2013 року - 18%). Окрім того, передбачається зниження ставки податку на прибуток підприємств із 25% до 20% з 1 січня 2014 (з 1 січня 2012 року - 24%, із 1 січня 2013 року - 22%).

У оприлюдненому проекті уряд не відобразив раніше озвучену ініціативу щодо введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб: зберігається єдина ставка податку на рівні 15%. При цьому у проекті також не відображена ідея про введення податку на доходи, отримані від розміщення населенням депозитів у банках.

В опублікованому для обговорення проекті як і раніше відсутній податок на нерухомість. Також у документі немає норми щодо звільнення робіт з будівництва та продажу житла на первинному ринку від сплати ПДВ: про таку ініціативу раніше заявляв міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба.

Водночас проектом Податкового кодексу пропонується ввести туристичний збір, що стягується із туристів готелями, кемпінгами, санаторіями, квартиро-посередницькими організаціями (що надають туристам поселення у будинки чи квартири, які знаходяться у власності або оренді), а також суб'єктами, уповноваженими місцевими радами стягувати цей збір. Ставку цього збору пропонується встановити у розмірі 0,5-1% від вартості тимчасового проживання або ночівлі, не враховуючи витрати на харчування, побутові послуги, телефонні рахунки.

Отримані кошти повинні скеровуватися до місцевих бюджетів і використовуватися для розвитку туристичної та курортної інфраструктури відповідної територіальної громади.

Як повідомлялося, 7 липня президент Янукович заявив, що вважає реальним прийняття проекту Податкового кодексу лише восени. «Ми добре розуміємо, що ми зможемо це зробити тільки восени і вже на цій основі, і на основі Бюджетного кодексу буде прийнятий бюджет 2011 року», - сказав він.

8 липня Верховна Рада підтримала постанову про винесення на всенародне обговорення проекту Податкового кодексу, і доручила уряду до 5 вересня узагальнити результати обговорення і подати їх до парламенту, а також забезпечити розробку держбюджету на наступний рік на основі нового Податкового та Бюджетного кодексів.

Окрім того, комітету ВР з питань податкової та митної політики доручено внести на розгляд парламенту у другому читанні доопрацьований з урахуванням результатів всенародного обговорення проект Податкового кодексу до 10 вересня 2010 року.

15 липня прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що уряд з 5 тисяч поправок, внесених парламентаріями до проекту Податкового кодексу, відібрав 300 і планує найближчим часом з їх урахуванням розпочати обговорення нової редакції. Тоді на зустрічі з представниками дипломатичних та ділових кіл він нагадав, що після внесення нової редакції Податкового кодексу до парламенту до нього було запропоновано близько 5 тисяч поправок.

«Що таке 5 тисяч поправок і доповнень? Це спроба торпедувати Податковий кодекс», - заявив прем'єр. «Ми розглянули всі 5 тис. поправок і відібрали 300», - додав він, повідомивши, що найближчим часом буде оприлюднена нова редакція кодексу з урахуванням цих поправок.

Нагадаємо також, що напередодні віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що доопрацьований проект Податкового кодексу може бути опублікований до кінця поточного тижня.

«Я сподіваюся, що ми отримаємо завтра більш-менш готовий документ. Після цього ми віддамо цей документ на прочитання, на доопрацювання членам комісії, яка створена Кабінетом міністрів. Після того, як ми отримаємо від них якісь побажання, це буквально три-чотири дні ... ми зможемо опублікувати цей документ для того, щоб отримати ще більше пропозицій, щоб до початку роботи Верховної Ради ми були готові до другого читання», - сказав він.

За словами віце-прем'єра, у допрацьованому документі «точно не буде посилення адміністрування по відношенню до сьогоднішнього часу».

Тігіпко також зазначив, що хотів би повернути до документу податок на розкіш і на нерухомість.

«Хоча я розумію, що зараз саме ці податки не дуже сприймаються у Верховній Раді. Ми бачили під час голосування, скільки зауважень було з цього приводу. Але, тим не менше, ми спробуємо їх прописати», - сказав він.

Тігіпко також підкреслив, що прийнятий парламентом в цілому Податковий кодекс не буде ідеальним і остаточним документом, і після закінчення певного часу до нього будуть вноситися певні поправки.

Окрім того, Тігіпко повідомив, що після Податкового кодексу уряд зосередиться на роботі над Митним кодексом.