У Грузії завершено розробку проекту нової Конституції, що послаблює владу президента

Поділитися
У Грузії завершено розробку проекту нового Основного закону країни. Його 19 липня затвердила спеціальна державна комісія.
У Грузії завершено розробку проекту нового Основного закону країни. Його 19 липня затвердила спеціальна державна комісія. Проект нового Основного закону підтримала правляча партія «Єдиний національний рух». Його буде передано президенту Михайлу Саакашвілі, який повинен ініціювати обговорення документа у суспільстві, а потім передати його на затвердження до парламенту. Сам голова держави позитивно оцінив підготовлений проект нової Конституції. «Я говорив, що через кілька років ми перейдемо на Конституцію європейського типу, про це я заявив публічно і хочу сказати, що навмисно не включався до обговорення пропонованої моделі за суттю, - відзначив він. - Я хотів, щоб те, що буде написано, і стало предметом обговорення. Зараз комісія подасть певну модель, і наскільки я знаю, вона схвалена Радою Європи».Послаблення влади президентаНова редакція Конституції передбачає послаблення президентської влади, а також посилення ролей уряду і законодавчого органу. Зокрема, парламент стає вирішальним органом у формуванні уряду країни. Уряд буде підзвітним тільки парламенту. Окрім того, передбачається, що президент не буде мати права розпуску парламенту. При цьому голова держави зможе призначити прем'єра після того, як його разом із міністрами затвердить парламент. Кандидатуру голови уряду зможе запропонувати та політична партія, яка має у законодавчому органі найбільшу кількість місць. Також президент Грузії вже не буде мати одноосібного права відправляти у відставку уряд і права на підбір силових міністрів та їх звільнення із посади, не буде мати ексклюзивного права кураторства над ними, яким він користується за нині діючою Конституцією. Президент також не буде брати участі у складанні проекту бюджету Грузії і не буде наділений правом скасовувати правові акти, прийняті міністрами. Новий Основний закон, як очікується, може бути ухвалений восени 2010 року. При цьому він набуде чинності тільки у 2013 році (за винятком кількох положень - зокрема, розділу про місцеве самоврядування, який має набути чинності вже у 2011 році). Опозиція вже зажадала, щоб нову конституцію обговорювали без зайвого поспіху. Окрім того, опоненти влади наполягають на тому, щоб її прийняття супроводжувалося достроковими парламентськими виборами. На останню пропозицію Михайло Саакашвілі вже відповів відмовою. Він заявив, що вибори - як парламентські, так і президентські - пройдуть вчасно (у 2012 і 2013 роках відповідно).

За матеріалами: Грузия Online, Лента.Ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі